Dietetyczka Mistrzyń Polski

Katarzyna Piotrowska, 29-letnia dietetyczka Pogoni podjęła się kolejnego arcytrudnego zadania. Podpisała kontrakt z Mistrzyniami Polski z Chemika Police. – Mam nadzieję, że nasza wspólna praca przełoży się na kolejne sukcesy dziewczyn – przyznaje. 

Autor

Andrzej Kus

Dokładnie pół roku temu Pogoń Szczecin zatrudniła do pomocy uroczą panią dietetyk, 29-letnią Katarzynę Piotrowską. Teraz w ślad za Portowcami poszła ekipa siatkarskich Mistrzyń Polski z Chemika Police, która właśnie zaczęła współpracę ze specjalistką. 

– Współpraca z Mistrzyniami Polski to dla mnie kolejne wyzwanie i mam nadzieję, że wsparcie tej drużyny przełoży się na dalsze sukcesy dziewczyn – mówi Katarzyna Piotrowska. – Większość dziewczyn była nieobecna z powodu powołań do kadry, więc pracę na pełnych obrotach zaczniemy niebawem. Poznałam je już na tyle, że mogę powiedzieć, że nasze siatkarki na żywo są zupełnie takie, jakimi można je oglądać w Chemik Police TV - zawsze wesołe i uśmiechnięte, zaś w kwestiach żywieniowych jeszcze bardziej dociekliwe, niż piłkarze, co osobiście mnie także cieszy.

Piotrowska przyznaje, że kilka elementów pracy w obu drużynach z pewnością jest zbieżnych. Ważne jest także, by w prężnie rozwijającej się dziedzinie dietetyki być na bieżąco, co jest już jej zadaniem. Pojawiają się nowe produkty i suplementy, badacze wciąż zaskakują nowinkami ze świata nauki, należy jednak ze wszystkiego korzystać w odpowiedni sposób. 

– Moim obowiązkiem jest pomaganie w dokonywaniu odpowiednich wyborów – mówi. – Większość zawodników Pogoni zdaje sobie sprawę z tego, że sport na poziomie zawodowym wymaga kilku komponentów: odpowiedniego treningu, żywienia i suplementacji oraz regeneracji. Obecnie wiemy, że sposób żywienia jest odpowiedzialny w ok. 10-15 procentach za sukces zawodnika. Może się wydawać, że to niewiele, jednak trzeba pamiętać, że czasem to sekundy decydują o wyniku. 

Pani Kasia zapowiada, że już niedługo z jej pomocy będą mogli korzystać… także kibice. Pod egidą klubu rusza z akcją „Pogoń kilogramy z Katarzyną Piotrowską”, do której zaprosi wszystkie osoby, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami. 

– Będziemy odchudzali 5 szczecinian i 5 szczecinianek. Wszystko pod okiem fachowców: ćwiczenia, dieta, styl życia. Już nie możemy się doczekać – przyznaje. – Podsumowując jednak pół roku mojej pracy w Pogoni mogę stwierdzić, że udało się wprowadzić w życie drużyny zmiany w żywieniu, które wpłynęły pozytywnie na kondycję i zdrowie chłopaków. Wciąż jest jednak mnóstwo do zrobienia. Uwzględniając sytuację i okres treningowy, dieta jest ustalana dla całego zespołu lub dla konkretnego zawodnika. Niestety w środowisku sportowym zdarza się, że autorytetami w zakresie żywienia bywają koledzy, przypadkowe osoby lub po prostu internet. Moi podopieczni muszą być pewni, że zawsze mogą przyjść do mnie z takimi pytaniami, a ja zawsze stanę na głowie, by im pomóc.

 

Prestiż  
Listopad 2015