Gładko przez życie z Ellą. Czy warto depilować się w okresie ciąży?

Na to pytanie każda przyszła mama musi odpowiedzieć sobie sama. Setki poradników rozporządzają kobietami przy nadziei, wysyłając je na coraz to nowe zabiegi, zajęcia jogi czy aqua-fitness. Troska o zdrowie i ciało w ciąży jest oczywiście kluczowa, ale warto dać przestrzeń przyszłej mamie na miejsce do decydowania o tym, co dla niej najważniejsze. Z depilacji w ciąży płynie wiele korzyści.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Depilacja w ciąży daje poczucie pewności siebie podczas badań lekarskich i większą higienę również w okresie połogu, co jest szczególnie ważne dla zdrowia świeżo upieczonej mamy – wymienia Emilia Chromicz z ELLA Studio Depilacji Cukrem. – W naszym Studiu usunięcie owłosienia odbędzie się bez podrażnień czy skaleczeń, które często zdarzają się podczas domowych zabiegów. Panie unikną również kontaktu z chemikaliami obecnymi w kremach czy piankach do golenia. Ominie je także uczucie dyskomfortu podczas wizyt u ginekologa czy podczas ewentualnej konieczności wykonania golenia przez personel medyczny.
Gdy przyszła mama przyjdzie do salonu, kosmetyczka wykona test cukrowania na małym wycinku skóry, badając wrażliwość klientki na ból, gdyż w okresie ciąży może być ona zmienna. Jeśli odczucie jest akceptowalne, można wykonać cały zabieg, w jego trakcie robiąc krótkie przerwy.

– Sama jestem mamą dwójki dzieci – mówi Emilia Chromicz. – Pamiętam, że przy pierwszej ciąży ratowałam się kremami, które niosą ze sobą ryzyko podrażnień. Niestety w Szczecinie jeszcze wtedy nigdzie nie znalazłam gabinetu kosmetycznego, który podjąłby się depilacji ciężarnej. Na sali porodowej zostałam przez położną potraktowana maszynką jednorazową. Nie było to przyjemne. Natomiast krótko przed drugim rozwiązaniem, byłam już znacznie lepiej przygotowana. Wtedy poddałam się depilacji brazylijskiej pastą cukrową. W tym czasie powstawała już moja marka, a ja wiedziałam jaka jest przewaga depilacji cukrowej nad innymi dostępnymi metodami.
Ważnym powodem, dla którego warto przed porodem uporać się w sposób profesjonalny z owłosieniem jest fakt, że depilacja może być kompletna, a efekt utrzyma się stosunkowo długo. W wypadku golenia przez położną niestety nie będzie miało to miejsca. Zanim jednak panie zdecydują się na zabieg powinny się do niego odpowiednio przygotować.

– Warto zapytać swojego lekarza, czy są jakieś medyczne przeciwwskazania do depilacji intymnej w trakcie ciąży. Jeśli nie, cukrowanie wydaje się słodką odpowiedzią na kłopot z owłosieniem i to nawet dla przyszłych mam o wrażliwej skórze czy alergiczek. Wtedy wystarczy znaleźć chwilę czasu i to bez konieczności umawiania się na wizytę, by poddać zabiegowi cukrowania w eksperckim Studio Depilacji Cukrem ELLA w Szczecinie - zachęca z uśmiechem Emilia Chromicz.

 

W przyszłym numerze: "Czy depilacja jest tylko dla kobiet? Obalamy mity o depilacji męskiej."

Prestiż magazyn szczeciński
10( 87)
Listopad'15