Pogoń kilogramy

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy - zrób to z Pogonią. Akcja pod nazwą "Pogoń kilogramy", zaproponowana przez szczeciński klub, skierowana jest do wszystkich dbających o sylwetkę.

Autor

Jerzy Chwałek

Ponieważ pora jesienno-zimowa sprzyja odkładaniu się tłuszczyku, na chętnych nie trzeba było długo czekać. Z około 150 osób, które się zgłosiły, można było wybrać tylko "dziesiątkę" - pięć pań i tylu samo mężczyzn. 

Przez najbliższe dwa miesiące będą starali się zrzucić zbędne kilogramy pod okiem fachowców - dietetyka Katarzyny Piotrowskiej i trenera Patryka Dąbrowskiego, pracujących w Pogoni.

Rozpoczęło się w połowie października od dokładnego ważenia na specjalnym analizatorze składu ciała - In body test.

– Zaintrygowała mnie nazwa akcji „Pogoń kilogramy“, uważam że jest bardzo trafiona i zabawna – mówi jedna z uczestniczek Aneta Olszewska, która na co dzień wykonuje pracę za biurkiem. – Myślę, że łatwiej mi będzie ćwiczyć w grupie, bo samemu trudno jest się zmobilizować. Chciałabym zgubić przynajmniej 1 kg tygodniowo, więc przez dwa miesiące powinno mi tych kilogramów trochę ubyć – dodaje pani Aneta i nie robi tajemnicy ze swojej aktualnej wagi, która wynosi 72 kg.

– Celem jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale rekompozycja ciała – tłumaczy dietetyk, Katarzyna Piotrowska. – W tym celu zrobimy jeszcze dokładniejsze badania i pomiary na przykład fałdy skórnej, a później nasi "ochotnicy" przystąpią do pracy.

Spotykać się będą raz w tygodniu na stadionie Pogoni, żeby ćwiczyć pod okiem trenera Dąbrowskiego. Otrzymali darmowe karnety na siłownię i fitness, gdzie również zajmie się nimi instruktor. 

– W międzyczasie ustalę odpowiednią dietę, inną dla pań i panów – wyjaśnia Piotrowska. – Podaliśmy oficjalnie wagę wszystkich uczestników i myślę, że to będzie motywujące do pracy i pozbycia się kilku kilogramów. Pierwszy raz prowadzę taką "terapię grupową", ale indywidualnie prowadziłam pacjentkę, która w ciągu dwóch miesięcy zrzuciła 30 kilo. 

A jaką dietę pani Katarzyna zaleca wszystkim, również czytelnikom Prestiżu, na nadchodzące miesiące? – Nie polecam produktów wysoko przetworzonych, których mamy dużo na wyciągnięcie ręki. Jedzmy świeże warzywa i owoce, które zawierają dużo witamin i minerałów – radzi dietetyk Pogoni.

Prestiż  
Listopad 2015