Od naczelnej

Rekordowo długi świąteczny i poświąteczny weekend spowodował, że musieliśmy pracować dwa razy szybciej. Oczywiście absolutnie nas to nie zraziło, a wręcz przeciwnie – zmotywowało do pracy. Dlatego w styczniowym Prestiżu dużo się dzieje. 

Autor

Izabela Marecka

W tym numerze dominują osobowości muzyczne: Kev Fox, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz. Krótko rzecz ujmując – interesujące wywiady z ciekawymi ludźmi.

Bohatera naszej okładki mogliśmy niedawno obejrzeć i posłuchać w Szczecinie w duecie z Andrzejem Smolikiem. Ujęci jego muzyczną charyzmą postanowiliśmy z Kevem porozmawiać. Muzyk sam o sobie mówi mocno z pełną świadomością własnej wartości: „Fuck off, jestem muzykiem, robię muzykę i nic poza tym”. Gorąco polecam ten wywiad.

Natalii Przybysz chyba nikomu nie muszę specjalnie przedstawiać. Ostatni jej album „Prąd” zelektryzował publiczność, podobnie jak wcześniejsza płyta z piosenkami Janis Joplin. Mocny, pełen emocji głos w ciele tej filigranowej dziewczyny oczarował wszystkich. Na co dzień spokojna, prowadząca zwyczajne życie wokalistka spotkała się z nami tuż po koncercie. Co poza koncertami łączy ją ze Szczecinem? Tego dowiecie się z wywiadu Anety Dolegi. Nie trzeba też specjalnie reklamować kolejnej naszej gwiazdy – Anity Lipnickiej. Artystka w bardzo szczerej rozmowie, pozbawionej intelektualnych i emocjonalnych płycizn, opowiada o swoim życiu. Z wywiadu wyłania się obraz wrażliwej, ale silnej i niezależnej kobiety.

Na deser ciekawostka. Otóż, przed wybuchem II wojny światowej w Szczecinie przez rok miał swoją pracownię słynny artysta malarz Wojciech Kossak! Przyznam, że nawet mnie – miłośniczkę słynnej rodziny Kossaków ta wiadomość zaskoczyła i po raz kolejny utwierdziła w przekonaniu, że Szczecin to miasto ciekawe i wciąż skrywające wiele tajemnic.

Miłej lektury!

Prestiż magazyn szczeciński
1( 89)
Styczeń'16