Kulesza pogrywa z Carreyem

Agatę Kuleszę, pochodzącą ze Szczecina, znakomitą polską aktorkę (m.in. obsypana nagrodami „Ida”) zobaczymy w powstającej właśnie polsko-amerykańskiej produkcji filmowej pt. „True Crimes”. Aktorka partnerować będzie m.in. Jimowi Carreyowi („Maska”, „Truman Show”, „Człowiek z księżyca”) i Charlotte Gainsbourg („Melancholia”, „Nimfomanka”). 

Autor

Aneta Dolega

Scenariusz do filmu w reżyserii Alexandra Avranasa powstał na podstawie artykułu opublikowanego w magazynie „New Yorker” w 2008 roku. Opisywał on prawdziwą historię Krystiana Bali, skazanego za brutalne zabójstwo we Wrocławiu. W czasie dochodzenia śledczy na trop zabójcy wpadli po publikacji książki „Amok”, w której opisano zbrodnię do złudzenia przypominającą tę z Wrocławia. Autor publikacji, która stała się dowodem w sprawie, został oskarżony i skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Carrey w „True Crimes” gra główną postać detektywa, który na podstawie wskazówek zawartych w powieści chce rozwiązać sprawę morderstwa.

Za produkcję „True Crimes” odpowiedzialny jest Brett Ratner („X-Men 3: Ostatni bastion", seria "Godziny szczytu”). Twórcą scenariusza jest Jeremy Brock ("Ostatni król Szkocji"). Koproducentami filmu ze strony polskiej są Krakowskie Biuro Festiwalowe z Kraków Film Commission i Opus Film, który ma na swoim koncie Oscara za film „Ida” w reż. Pawła Pawlikowskiego.

Prestiż magazyn szczeciński
1( 89)
Styczeń'16