Ekspert radzi

Mam 25 lat i bardzo suchą skórę. Wokół oczu pojawiają się cienkie linie i zmarszczki. Chciałabym, aby moja skóra była lepiej napięta, sprężysta , nawilżona i wyglądała promienniej. Czy istnieją metody bezinwazyjne, dzięki którym mogłabym osiągnąć taki efekt? 

Autor

Piotr Zawodny

W przypadku skóry odwodnionej, szybciej możemy dostrzec problem przedwczesnego starzenia się skóry, utraty jędrności. Skóra staje się cieńsza i pojawiają się zmarszczki. W Pani przypadku bardzo ważne jest nawilżenie skóry oraz dostarczanie jej wysoce aktywnych składników. Aby zabezpieczyć skórę przed utratą wilgoci, poprawić jej objętość oraz napięcie metodami bezinwazyjnymi, najlepiej jest zastosować zabiegi z wykorzystaniem infuzji tlenowej i mezoterapii mikroigłowej. Infuzja jest to wymuszony transfer substancji do skóry. Podanie czystego tlenu pod określonym ciśnieniem wraz z serum bogatym w składniki aktywne. Działanie tlenu cząsteczkowego O2 powoduje dotlenienie skóry, daje efekt świeżości, zdrowy koloryt oraz jej właściwe napięcie.

Czy zabieg mezoterapii również da mi efekt ujędrnienia skóry i czy można wykonać go w okolicy oka?

Zabieg mezoterapii w formie iniekcyjnej lub mikroigłowej jest bardzo precyzyjny i wykonuje się go również w obrębie powiek górnych i dolnych. Mezoterapia pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Automatyczne, mikroigłowe nakłuwanie skóry (np. Dermapen) zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych i stymuluje procesy naprawcze. Dzięki temu osiągnie Pani widoczne napięcie skóry oraz zostanie pobudzona naturalna stymulacja produkcji kolagenu.

Witam, w grudniowym wydaniu magazynu Prestiż, pisaliście Państwo o laserowej korekcie powiek górnych. Efekty faktycznie jest imponujący, jednak mając lat 30 nie chciałabym tak radykalnie ingerować, a jedynie zapobiegać opadaniu powiek. Czy istnieją nieinwazyjne metody dbania o tę część naszej twarzy? Anita, 32 lata

Pani Anito niewątpliwie okolica oczu jest obszarem bardzo delikatnym przez co wyjątkowo wymagającym. Problem opadających powiek dotyka bardzo wielu pacjentów, przez co medycyna estetyczna i kosmetologia nie mogła pozostać obojętna. Zabieg laserowego wycięcia nadmiaru skóry powiek jest najbardziej skuteczną metodą, a jednocześnie pomimo swojej inwazyjności czas rekonwalescencji jest najkrótszy. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest działanie lasera frakcyjnego, który silnie napina delikatną skórę powiek, przy krótkim czasie gojenia się jej. Z zabiegów zupełnie nieinwazyjnych polecam Pani zabiegi termiczne wykorzystujące działanie fal radiowych. Zabieg polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych, które pod wpływem temperatury kurcząc się, dają efekt delikatnego uniesienia powiek. Przy tego rodzaju zabiegach Pacjent tuż po zabiegu wraca do codziennych aktywności.

dr n. med. Piotr Zawodny lekarz medycyny estetycznej
 
Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas: redakcja@eprestiz.pl
Prestiż magazyn szczeciński
1( 89)
Styczeń'16