Magiczna wanna

Łóżko, które jest jednocześnie wanną i zapewnia relaks i komfort podczas zabiegów na ciało w płatkach róż, sianie alpejskim czy wiórkach kokosowych? Soft Pac, bo tak nazywa się to dostarczające przyjemności urządzenie, rozgościło się na dobre w salonach urody. W Szczecinie z jego dobrodziejstw można skorzystać w Klinice Urody Maestria.

Autor

Aneta Dolega
Przytulne, osnute światłem świec z subtelną muzyką w tle pomieszczenie, gdzie w centralnym miejscu stoi wspomniany Soft Pac. Skusiliśmy się na jeden z przeprowadzanych na nim zabiegów i wybraliśmy egzotyczne Karaibskie Marzenie. Najpierw na wilgotną skórę nakładany jest peeling złożony z soku ananasowego i wiórków kokosowych. Wszystko absolutnie świeże.
 
– Do naszych zabiegów używamy wyłącznie naturalnych składników – mówi Natalia Romańczuk, właścicielka Maestrii. – Wszystkie są świeże i przygotowywane na miejscu, na chwilę przed zabiegiem.
 
Po peelingu połączonym z delikatnym masażem na skórę zostaje nałożona specjalna maska z pomarańczy i chilli. Żeby wzmocnić działanie składników ciało zostaje okryte folią i specjalną narzutą i w tym momencie zaczyna się najciekawsza część zabiegu.
 
– Łóżko zamienia się w wannę, a osoba leżąca na nim lekko unosi się na powierzchni wody. Ta jest podgrzana do ponad 30 stopni co w połączeniu z muzyką wydobywającą się z wanny i całą otoczką daje poczucie głębokiego relaksu – zachwala Natalia Romańczuk. – Leżymy tak przez 20 minut rozkoszując się atmosferą, a składniki zawarte w masce zaczynają działać na naszą skórę.
 
Faktycznie, pobyt w wannie daje poczucie zadowolenia i pozwala złapać drugi oddech. Natomiast skóra po wszystkim nie dość, że jest jedwabiście gładka, to niesamowicie pachnie niemal przez cały dzień.
 
– Mamy kilka rodzajów zabiegów z użyciem tej wanny. Każdy w zależności od potrzeb naszych klientów. Wśród nich jest też specjalny zabieg dla panów – wymienia z uśmiechem szefowa Maestrii.
– Naturalne składniki to ważny element całego procesu. Jeśli płatki róż, to świeże, jeśli siano alpejskie, to specjalnie sprowadzane. Zresztą niedawno dopiero odkryłam jego właściwości. Siano alpejskie zawiera dużo minerałów, działa na mięśnie rozluźniająco.
 
Tak jak składniki używane do zabiegów są niezwykłe, m.in. komórki macierzyste jabłoni czy mleko kozie, tak same ich nazwy brzmią kusząco. Bo kto nie chciałby poleżeć w płatkach róż albo poddać się Rytuałowi Kleopatry?
 
– Cały seans trwa godzinę i do jego przeprowadzenia nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań. Myślę, że warto poświęcić te minuty na rozpieszczenie siebie – dodaje Natalia Romańczuk.
Prestiż magazyn szczeciński
1( 89)
Styczeń'16