Sen o Niemenie

W styczniu minęła kolejna rocznica śmierci Czesława Niemena. Genialny artysta i niezwykły człowiek pierwsze sceniczne kroki stawiał właśnie w Szczecinie, gdzie występował na legendarnym festiwalu Młodych Talentów. We wnętrzu Starej Rzeźni spotkali się fani muzyka, jego rodzina i artyści z nim związani. 

Autor

Aneta Dolega
Podczas koncertu na scenie pojawił się Tomasz Jaśkiewicz, legendarny gitarzysta Niemena, z którym współpracował  m.in. w zespole Akwarele nagrywając kultowe sola gitarowe, np. do piosenki „Dziwny jest ten świat”. Obok niego zagrał i zaśpiewał Wojciech Rapa, członek Czerwono-Czarnych, współpracująca  z  nimi  Barbara Włodarczyk  oraz  Małgorzata Jamroc, Laura Lewicka i Natalia Wiśniewska. 
Po części muzycznej odbyła się projekcja „Snu o Warszawie”, świetnego filmu o Niemenie w reż. Krzysztofa Magowskiego. Po projekcji autor spotkał się z publicznością, towarzyszył mu znawca twórczości Niemena, Tadeusz Skliński. Partnerem imprezy był szczeciński oddział mBanku, który w ten sposób chce zapoczątkować szerszą współpracę z Rzeźnią.
– Promujemy kulturę i miejsce siedziby banku przy ul. Zbożowej oraz samej Rzeźni. Oba miejsca warte są odwiedzenia –  tu można zrobić biznes, ale również dotknąć niesamowitej architektury, nowoczesnej i historycznej. Zależy nam, aby nasi klienci odkryli nowe oblicze banku i nowe oblicze Szczecina – tłumaczy Grażyna Dyląg, dyrektor szczecińskiego oddziału mBanku. – A dlaczego Czesław Niemen? Łączy pokolenia. Jego twórczości jest ponadczasowa, wytycza wartości. Pokazuje czym jest etyka w życiu, a czym w samym biznesie, gdyż jego praca, filozofia życiowa wciąż inspiruje. Myślę, że jego postać jest rodzajem „lidera”, którego dzisiejszy świat pożąda.
 
mBank ul. Zbożowa 4, tel 91 814 11 99 kom. 519 646 763