Podróż idealna

Wakacje to najbardziej wyczekiwane chwile w roku. Czy warto zaplanować je już teraz, na co zwrócić uwagę przy zakupie wycieczki i dokąd pojechać opowiada Weronika Sadlok – kierownik Biura Podróży Neckermann w Szczecinie.

Autor

Prestiż
Czy warto już teraz zarezerwować letnie wakacje?
Wczesna rezerwacja to oszczędność w wakacyjnym budżecie, zniżki przy takich rezerwacjach sięgają nawet 35%. Kupując przed sezonem możemy często skorzystać też z bonusów takich jak np. wycieczki w cenie imprezy. Taka rezerwacja to także możliwość wyboru oferty dopasowanej do naszych wymagań: hotelu, pokoju czy kierunku. Last minute to natomiast oferta, która ze względu na zbliżający się termin wyjazdu proponowana jest ze znacznym rabatem cenowym. W tym przypadku decyzję o wyjeździe musimy podjąć szybko. Jest szansa na atrakcyjne cenowo wakacje, ale musimy liczyć się z ograniczonym wyborem. 
 
Jak wygląda sytuacja, kiedy klienci obawiają się wylecieć do danego regionu ze względu na sytuację polityczno-ekonomiczną? 
Organizujemy wakacje w regionach postrzeganych za bezpieczne. W trakcie sezonu monitorujemy sytuację i jeśli zachodzi taka konieczność, weryfikujemy oferty. Klienci mają także możliwość skorzystania z elastycznej zmiany rezerwacji, dzięki ofercie niemieckiej, nawet do 10 dni przed planowanym wyjazdem bez żadnych opłat.
 
A kiedy musimy zrezygnować z wcześniej kupionej wycieczki? 
Warto skorzystać z rozszerzonych wariantów ubezpieczenia. Polecam je szczególnie klientom podróżującym z dziećmi, prowadzącym własną działalność czy osobom w starszym wieku. W naszej ofercie mamy m.in. ubezpieczenie „all risk”, umożliwiające zwrot kosztów rezygnacji z podróży z każdego udokumentowanego powodu.
 
Na jakie oferty możemy aktualnie liczyć? 
Wszystkie nasze letnie propozycje oferujemy z dużymi zniżkami. Oprócz popularnych miejsc wypoczynku takich jak Grecja czy Hiszpania, w naszej ofercie klienci znajdą też wycieczki do krajów egzotycznych. Warto zwrócić uwagę na terminy kwietniowo-czerwcowe czy listopadowo-grudniowe. Np. tygodniowy wyjazd do Meksyku na przełomie maja i czerwca z wylotem z Berlina i pobytem w 5 – gwiazdkowym hotelu to koszt już od 1124 euro/os. Osoby, które podróżują własnym środkiem transportu czy same kupują bilety lotnicze, często omijają biura podróży, bo sądzą, że na stronach rezerwacyjnych znajdą korzystniejsze cenowo oferty. Jest to błędna opinia. 
 
A co z klientami, którzy byli już „wszędzie”? 
Wszędzie tam, gdzie latają samoloty i jest baza hotelowa możemy zorganizować wypoczynek. Można spędzić wakacje w tropikalnym lesie w Panamie czy na rajskich plażach Małych Antyli. Widok słonia czy lwa będzie czymś zwyczajnym podczas pobytu w Legend Golf & Safari Resort w RPA. Obiekt leży w rezerwacie przyrody tuż przy najtrudniejszym polu golfowym na świecie.  
Jeśli szukamy mniej odkrytych miejsc, warto przyjrzeć się ofertom we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Polecam również wypoczynek na niewielkich greckich wyspach. Nie zapominajmy o Polsce. Jedną z naszych tegorocznych nowości jest katalog „Piękna Polska” ze specjalnymi cenami wypoczynku w kraju.