Siła bębnów

Ta najbardziej prestiżowa w Polsce szkoła gry na perkusji Drum Academy, którą stworzyła współpracująca m.in. z Kayah i Kasią Kowalską, Agnieszka Trzeszczak, ma także swoją filię w Szczecinie. 

Autor

Aneta Dolega
Na naszym muzycznym podwórku człowiekiem, który skutecznie zaraża pasją do tego instrumentu, jest Marcin Martinez Prążyński, świetny perkusista, grający z wieloma artystami w kraju, m.in. ze szczecińskim Damianem Ukeje.
– Długo broniłem się przed rozpoczęciem przygody jako nauczyciel. Wiedza praktyczna, którą nabyłem grając dziesiątki koncertów w całej Polsce, z różnymi muzykami, nie wystarczyła, musiałem zacząć studiować porządnie instrument, bo przekazywanie wiedzy to odpowiedzialność – wyznaje Marcin. – Staram się na moich lekcjach przekazywać wiedzę, pewne idee, pomysły, staram się, żeby uczniowie byli kreatywni i sami mieli własny wkład w zajęcia, nie ograniczam się do ćwiczenia jednego i tego samego. Uczę osoby w bardzo różnym wieku, najmłodszy uczeń ma 6 lat, najstarszy 40. Do każdego podchodzę indywidualne. 
Drum Academy, którą w Szczecinie reprezentuje Marcin, w swoich szeregach w roli nauczycieli ma wytrawnych instrumentalistów, m.in. Rafała Dudkiewicza grającego ze Skalpelem i Pauliną Przybysz czy Michała Modrzejewskiego z trio Michała Milczarka. Wszyscy są zakochani w perkusji.
– W perkusji urzekła mnie siła, puls, ekspresja, z jaką perkusiści grają – dodaje Marcin. – Wrażenie robi sam instrument, jest największy na scenie, najgłośniejszy i jak to się mówi, perkusja to serce zespołu.