Ekspert radzi

Dzień dobry. Od wielu lat borykam się z problemem przebarwień na skórze. W tym roku jest to mój drugi sezon jesienno – zimowy, podczas którego korzystam z zabiegów IPL w celu likwidacji przebarwień. Wedle zaleceń nie poddaję się tym zabiegom w sezonie letnim. Czy istnieją jakieś zabiegi, które bezpiecznie mogę wykonywać latem?

Autor

Piotr Zawodny
Problem z przebarwieniami skóry jest jednym z najczęściej podejmowanych w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii.Generalnie silnych zabiegów przeciw przebarwieniom nie powinno się wykonywać w okresie wiosenno-letnim z uwagi na kąt padania promieni słonecznych i natężenie promieniowania UV. Osoby z tendencjami do przebarwień jak Pani, powinny w dzień używać kremy fotoprotekcyjne (50+) nawet 3 razy dziennie oraz dodatkowo stosować wieczorem i na noc kremy zawierające składniki depigmentacyjne – hamujące proces melanogenezy (tworzenia barwnika w skórze). Popularność problemu zobligowała profesjonalny przemysł medycyny estetycznej i kosmetologii aby nie zostawiać Pacjentek samym sobie w tym okresie. Mnogość firm oraz produktów dostępnych na rynku może zniechęcić do podjęcia decyzji. Bez specjalistycznej wiedzy wybór może okazać się niewłaściwy. Zachęcam więc do konsultacji ze specjalistą (kosmetologiem/ lekarzem), który pomoże dobrać indywidualnie, wedle oczekiwań terapię.
 
Witam. Od pewnego czasu zaczęłam odczuwać problem z dodatkowymi kilogramami oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej, które są konsekwencją świąt oraz zimowego lenistwa. Planuję rozpocząć treningi na siłowni połączoną z dietą. Czy jest możliwość włączenia zabiegów estetycznych dla lepszego i szybszego efektu?
 
Pani problem jest powszechnienie znany prawie każdemu z nas. Wybrała Pani bardzo dobry moment aby zacząć od odpowiedniego  odżywiania, pracy nad sylwetką i uzyskać satysfakcjonujący wygląd jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Rozsądnym posunięciem w przypadku doboru diety jest wykonanie badania genetycznego – Genodiet na podstawie którego możliwe będzie sprecyzowanie czy nadmiar tkanki tłuszczowej jest wynikiem spożywania nadmiernej ilości węglowodanów czy tłuszczy w diecie, czy może nieprawidłową ekspresją genów. W konsekwencji nieprawidłowej ekspresji genów może wystąpić słaba lub brak aktywności enzymatycznej, co w konsekwencji wpływa na upośledzenie metabolizmu węglowodanów lub/i tłuszczów. Uzupełnieniem optymalnego odżywiania i wysiłku fizycznego są zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. W celu ustalenia który z wielu oferowanych przez gabinety zabiegów będzie odpowiedni, najlepiej skorzystać z  konsultacji lekarza medycyny estetycznej bezpośrednio w gabinecie.
 
Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas: redakcja@eprestiz.pl