Raz na zawsze

Ostatnie badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazały, że jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej jest liposukcja. Wbrew powszechnemu przekonaniu na tego typu zabiegi coraz częściej decydują się panowie.

Autor

Prestiż
Żyjemy w czasach, w których zarówno kobiety jak i mężczyźni dążą do idealnej sylwetki, która jest dość mocno propagowana w mediach. Kobiety zarzucone są wizją zgrabnych nóg, płaskiego brzucha i jędrnych pośladków, a ideałem męskiej sylwetki jest umięśniony brzuch, zarysowana klatka piersiowa i wyrzeźbione ramiona. Jednak styl życia, nieodpowiednia dieta, jedzenie w pośpiechu, brak ruchu i stres powodują, iż nasze ciało nie przypomina wymarzonego ideału. A jednak chcemy być piękni. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne  metody liposukcji.
Obecnie Klinika Zawodny Estetic posiada dwa najnowocześniejsze na rynku urządzenia do modelowania ciała. Innowacyjny Body Jet Evo został zaprojektowany do precyzyjnego i delikatnego usuwania tkanki tłuszczowej. Tym co wyróżnia Body Jet Evo od standardowych liposukcji to zastosowanie strumienia „wody” o odpowiednio dostosowanym ciśnieniu. Zabieg polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem soli fizjologicznej i środków znieczulających. Zastosowanie tej metody umożliwia pozyskanie nienaruszonych i bardzo żywotnych komórek, które mogą być wykorzystywane do implantacji w innych okolicach ciała bądź twarzy. 
Jedną z najbardziej nowatorskich metod jest liposukcja urządzeniem VASER. Jest to najnowsza metoda liposukcji wspomagana ultradźwiękami (UAL), która oddziałuje na tkankę w dwóch wymiarach. Uzyskuje się efekt kawitacyjny, który w bezpieczny sposób rozbija tkankę tłuszczową, co również pozwala na przeszczepienie komórek po pobraniu. Towarzyszący efekt termiczny pozwala na obkurczenie skóry i wyeliminowanie nierówności. VASER uznany został za jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod liposukcji. Metoda ta zmieniła oblicze liposukcji, gdyż przekształciła standardowe odsysanie w metodę rzeźbienia ciała. Technika ta, nazwana High Definition, pozwala na podkreślenie i uwypuklenie mięśni tak, iż w efekcie końcowym wymodelowane ciało przypomina atletyczną sylwetkę kobiety lub mężczyzny.
Jednak należy pamiętać, iż efekt końcowy jakiejkolwiek liposukcji jest poprzedzony wcześniejszą kwalifikacją do zabiegu - podkreśla dr Piotr Zawodny z Kliniki Zawodny Estetic. Przy liposukcji należy brać pod uwagę bezpieczeństwo pacjenta, dlatego należy wyeliminować czynniki, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Każde schorzenie, przewlekła choroba, czy nawet zwykłe przeziębienie eliminuję możliwość wykonania zabiegu. Innym ważnym problemem, jest uświadomienie pacjentowi, iż liposukcja nie jest metodą odchudzania, ale metodą modelowania sylwetki. Nigdy nie zastąpi nam racjonalnej diety, czy ćwiczeń fizycznych. Jest zabiegiem trwałym, ale nie można z nią przesadzać i traktować jak panaceum na wszelkie niedoskonałości.
 
Klinika Zawodny Estetic, ul. Kopernika 6/2, 70-241 Szczecin, tel. 504 948 320, 91 434 42 64, www.estetic.pl