Seks, intrygi i teatr

Pomysł londyńskiego National Theatre, by transmitować w europejskich kinach, ze swych scen, najlepsze spektakle, okazał się doskonały.

Autor

Aneta Dolega

W Polsce, również w Szczecinie, publiczność może oglądać te znakomite realizacje dzięki British Council i sieci Multikino. Wybitne dramaty i komedie, nazwiska takich reżyserów, jak Danny Boyle (Trainspotting), Sam Mendes (Skyfall) czy wybitny szekspirowski reżyser Kenneth Branagh; znani aktorzy, jak Judi Dench, Carey Mulligan, Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch, James Franco – to wszystko gwarantuje sztukę na najwyższym poziomie.

W marcu na widzów Multikina czekają premierowe „Niebezpieczne związki” (na zdjęciu) na podstawie francuskiej powieści Choderlosa de Laclosa o seksie, intrygach i zdradzie w przedrewolucyjnej Francji, która zgorszyła elegancki świat. Ten spektakl z teatru Donmar Warehouse będzie można obejrzeć 17 marca (godz. 19). Nieco później, bo 28 marca (godz. 19), powtórnie zostanie pokazany rewelacyjny „Hamlet” Szekspira z Benedictem Cumberbatchem, wprost z Barbican Theatre. Spektakle są pokazywane z polskimi napisami.

Prestiż  
Marzec 2016