Panny Marczewskiego

Szczeciński projektant mody Michał Marczewski powraca z nową kolekcją. Pokaz najnowszych kreacji jego autorstwa odbędzie się 8 marca w niezwykłych wnętrzach Muzeum Tradycji Regionalnych będącego częścią szczecińskiego Muzeum Narodowego.

Autor

Aneta Dolega
Kolekcja „Virgo” jest drugą z „zodiakalnych” kolekcji ubrań Michała Marczewskiego. Seria ma charakter koncepcyjny, niekomercyjny. Projektanta zainspirowała moda wieczorowa lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Szczególnie minimalizm od Coco Chanel i teatralny przepych od Christiana Diora. – Sama nazwa kolekcji „Virgo”, Panna w zodiaku, ma wskazywać na pewną zachowawczość – tłumaczy projektant. – Unikam głębokich dekoltów i przezroczystości. Ubrania mają schlebiać kształtom kobiecej sylwetki, ale bez epatowania tanim erotyzmem.
Marczewski przygotował osiemnaście zestawów ubrań szytych technikami charakterystycznymi dla haute couture. – Wszystkie kreacje powstały w warsztatach i szwalniach znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego – dodaje Marczewski. – Ze względu na ręczne przeszycia i wykończenia niektóre modele powstawały nawet 60-70 godzin!
Michał Marczewski regularnie prezentuje swoje kolekcje na Berlin Fashion Week i ma na koncie szereg publikacji w prasie krajowej i zagranicznej. W 2011 roku określony został przez magazyn Elle jako „mistrz sukien koktajlowych”.

Prestiż  
Marzec 2016