Podwodne haute couture

Patrycja Walburg, autorka bloga o modzie dla dzieci i nastolatek DwaRazyW, tym razem swoje modelki – Wiwiannę i Wiktorię (córki blogerki) umieściła pod… wodą. Dziewczynki wzięły udział w niezwykłej sesji zdjęciowej, w której woda jest tłem dla projektów prezentowanych przez małe modelki. 

Autor

Aneta Dolega
– Inspiracją do wykonania podwodnej sesji modowej było zamiłowanie moich córek do pływania. Obydwie uczęszczają do sportowych klas pływackich – wyjaśnia Patrycja Walburg. 
– Sesja po wodą nie była dla nich wyzwaniem. Potraktowały to jak zabawę, to dla nich codzienność. 
Stylizacje na fotografiach są proste i nieprzekombinowane. Dobór marek również nieprzypadkowy, ponieważ tylko nieliczne tkaniny potrafią pod wodą stworzyć odpowiedni efekt. – Postawiłam na polskie marki – mówi autorka sesji. – Spektakularna tiulowa spódnica od Efvva była idealna, w wodzie nabrała ogłady tworząc piękne miękkie tło. W stylizacji Wiwianki wykorzystałam strój zaprojektowany przez Girls on Tiptoes, który tworzy alternatywę dla klasycznych i nieco pretensjonalnych kostiumów baletowych. 
Efekt wyszedł wręcz bajkowy. Patrycja Walburg dodaje: – Marzy mi się jednak taka sesja w naturalnym akwenie gdzieś daleko w oceanie.

Prestiż  
Marzec 2016