Gładko przez życie z Ellą. Dlaczego warto się cukrować?

Kilka lat temu w kosmetologii zapanowała moda na organiczne, całkowicie naturalne kosmetyki. Wśród nich znajdziemy peelingi z cukru z dodatkiem owoców lub te z prawdziwej kawy, kremy, pachnące olejki, ale także pasty do depilacji. Wszystkie o prostym składzie, łatwe do wykonania w domu. O ile balsam do ciała nie jest skomplikowany to, czy już bardziej złożoną w swym przeznaczeniu pastę do depilacji jest łatwo sporządzić we własnym domu?

Autor

prestiz
W Internecie można znaleźć kilkanaście różniących się od siebie przepisów, ale pod każdym bardzo często znajdziemy komentarze o niepowodzeniach zastosowania ich w praktyce – Mówi Emila Chromicz, właścicielka Ella Studio Depilacji Cukrem. – Oczywiście, pastę da się zrobić w domu – od setek lat gotowały ją w domach kobiety na Bliskim Wschodzie, ale żeby pasta nadawała się do cukrowania musi mieć odpowiednią konsystencję – nie może być ani za twarda, ani za miękka, powinna być lekko ciągnąca się i bardzo plastyczna.
Choć do przygotowania jej potrzebne są tylko cytryna, woda i cukier, to najważniejsze są właściwe proporcje, kolejność łączenia składników oraz długość naprzemiennego gotowania i chłodzenia powstałej pasty. 
 – Poszłyśmy jeszcze dalej i zmodyfikowałyśmy tradycyjną recepturę o dodanie do składu organicznej gliceryny, powstałej w wyniku zmydlenia tłuszczu kokosowego – tłumaczy Emila Chromicz. – Gliceryna osłania skórę, skutecznie ją nawilża i wygładza. Dodatkowo poprawia elastyczność skóry i reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. 
Procedura przygotowywania pasty jest bardzo ważna, ale o końcowym efekcie decyduje sama technika depilacji, gdyż włosy mają być usunięte wraz z cebulkami, a nie urywane czy łamane. Stąd nawet profesjonalistki branży kosmetycznej potrzebują dodatkowego szkolenia, by móc depilować skutecznie i pewnie, zmniejszając ewentualny dyskomfort klientów podczas zabiegu. 
– Dlatego depilacji cukrowej zdecydowanie lepiej poddać się w profesjonalnym salonie. Pozostaniemy tak samo blisko natury, unikając jednocześnie ryzyka niepowodzenia przy przygotowaniu i użyciu pasty – radzi z uśmiechem Emilia Chromicz.
A co na to same klientki Studia? 
– Sugarystka Karolina to prawdziwy fachowiec! Bardzo umiejętnie tłumaczy jak pomóc w tej trudnej i intymnej depilacji... Olbrzymi plus za usługę i kontakt z klientem. Uśmiechnięta osoba do której na pewno wrócę  –  mówi pani Bożena. A pani Kamila dodaje: – Bardzo bałam się przed zabiegiem jednak dzięki sugarystce Ani, która z dużym powodzeniem ciągle mnie zagadywała, depilacja nie była taka straszna. Polecam w stu procentach. Na pewno wrócę – podsumowuje z uśmiechem pani Kamila.
 
Ella studio depilacji cukrem
Szczecin, ul. Kaszubska 17/2 (wejście od Bogurodzicy)
tel. 91 43-44-733, www.ellastudio.pl
Prestiż magazyn szczeciński
3( 91)
Marzec'16
gajda