Laserowa rewolucja. Światowa nowość w Klinice Zawodny

Badania przeprowadzone w USA wykazały, iż od 2011 roku liczba zabiegów laserowego usuwania tatuażu wzrosła o ponad 40 procent i nadal rośnie. Większość osób, które poddają się temu zabiegowi, jako powód podaje obawę przed utratą pracy, bądź przeszkodę w zdobyciu awansu. Inną przyczyną jest przemijająca moda na niektóre motywy graficzne na ciele. Nie tak trudno wyobrazi sobie entuzjazm i impuls, pod wpływem którego ktoś decyduje się na wykonanie tatuażu. Czasem nowe znajomości czy zmiany życiu mogą zmieni tę decyzję w kłopot.

Autor

prestiz
Usunięcie tatuażu jest zadaniem o wiele trudniejszym niż jego wykonanie. Taki zabieg bywa bolesny, kosztowny i wymaga nawet kilkunastu powtórzeń. Dzięki rozwojowi technologii powstał pierwszy i jedyny na świecie aleksandrytowy laser pikosekundowy PicoSure – mówi dr Piotr Zawodny, właściciel Kliniki Zawodny Estetic. – To najszybszy i najbardziej zaawansowany laser na świecie do usuwania tatuaży i przebarwień. Dzięki niemu możemy pomóc Państwu w skutecznym i szybszym niż dotychczas usunięciu niechcianych tatuaży. Mniej boleśnie, bez szpecących blizn i znamion, które towarzyszyły wielu innym tradycyjnym metodom usuwania tego problemu. 
W  PicoSure zastosowano nowatorską i unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach czyli jednej bilionowej części sekundy. Działanie tego urządzenia polega na tym, że bardzo krótkie impulsy energii powodują intensywne, fotomechaniczne uderzenie w pigment rozbijając go na malutkie cząsteczki, które z łatwością są metabolizowane przez komórki organizmu. 
– Tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzanie zabiegów niemal bezbolesnych, niezwykle szybkich, cechujących się ogromną skutecznością i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej –rekomenduje dr Piotr Zawodny. Dodatkową i niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest to, iż jest to laser aleksandrytowy o długości fali, która absorbowana jest przez każdy kolor barwnika. 
Laser PicoSure jest milowym krokiem w medycynie i jak uważają eksperci, zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami, komfort w trakcie zabiegu, spektakularne efekty i szybki powrót do formy.
 
Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58, Szczecin
tel. 504 948 315, 508 719 262,
508 752 460
Prestiż magazyn szczeciński
3( 91)
Marzec'16
gajda