Masaż dla duszy i ciała

Nuat phaen boran, czyli starożytny klasyczny masaż to jedna z największych atrakcji w Tajlandii. Tajowie preferują ten trwający aż półtorej godziny, turyści zazwyczaj wybierają krótszą opcję. Już po pierwszym masażu, poczujemy się zrelaksowani i odprężeni.

Autor

Prestiż
Masaż tajski stanowi sekwencję technik, będących połączeniem akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z  elementami pasywnej jogi, rozciągania i  refleksologii. Masować mogą tylko specjalnie wyszkolone masażystki, oczywiście tajskiego pochodzenia. W  szczecińskim Royal Thai Massage o  zdrowie i dobre samopoczucie klientów dba personel, który pobierał nauki w starożytnej świątyni Wat Pho w Bangkoku. Poprzez tysiące lat rozwój masażu tajskiego ewoluował, dzięki czemu powstało około 80 różnych jego typów. Najpopularniejszymi są masaż klasyczny, olejkami, stemplami ziołowymi a także masaż stóp i kręgosłupa.
 
Apteczka pierwszej pomocy
 
Masaż klasyczny, poprzez ułożenie ciała i rozciąganie zwany jest również jogą dla leniwych. Wykonywany bez użycia oliwy, łączy w sobie powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zasięgu ruchów. Masażystki posługują się palcami, przedramionami, łokciami i kolanami. Jeśli klient jest w dobrej formie fizycznej masażystka może nawet po nim chodzić. Taka przyjemna, blisko dwugodzinna „tortura” poprawia kondycję fizyczną, duchową i  intelektualną. Pobudza krwioobieg i w zależności od potrzeb pobudza lub wprowadza w  stan głębokiego relaksu. Ten sam rodzaj masażu może zostać wykonany także z użyciem niezwykle aromatycznych olejków eterycznych, które masażystka dobiera indywidualnie do klienta.
W Tajlandii traktowany jest często jako „apteczka pierwszej pomocy”, masaż stemplami ziołowymi stosowany jest na różne schorzenia. Specjalnie przygotowane stemple zawierają zioła i przyprawy, m.in. kurkumę, imbir lekarski, trawę cytrynową, liście eukaliptusa. Początkowo, kiedy stemple są bardzo gorące wykonuje się krótkie dotknięcia w  określonych miejscach na ciele, po których następuje przyciśnięcie. Uwalniają się zgromadzone w nich olejki eteryczne, które następnie są wmasowywane w ciało. Masaż ziołowy oprócz silnego działania odprężającego, działa także przeciwbólowo oraz pobudza przemianę materii, stymuluje gojenie się kontuzji, usuwa toksyny z organizmu. Trwa zazwyczaj pół godziny z dodatkowym kilkunastominutowym odpoczynkiem.
 
Balsam na zdrowie
 
Dla osób, które wykonują pracę zbyt mocno obciążającą kręgosłup ten rodzaj masażu będzie idealny. Jest połączeniem różnych technik i ma na celu wyeliminowanie zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów różnych części kręgosłupa. Wykonywany przy użyciu rozgrzewających maści, oprócz działania na kręgosłup niweluje również ból, napięcia i ucisk odczuwany w okolicach karku i ramion. Łagodzi także bóle głowy i pobudza krążenie krwi na skórze głowy wzmacniając cebulki włosów.
Ostatnim z najbardziej popularnych masaży tajskich jest masaż stóp. Ten dosłownie stawia na nogi. Wykonywany jest z użyciem krótkiej, owalnej pałki i rozgrzewających balsamów. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen. Wpływa również na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy.
 
Royal Thai Massage
ul. Sienna 5, 70-542 Szczecin (Podzamcze)
tel. 660 530-830 

Prestiż  
Marzec 2016