Nowe spojrzenie

Z wiekiem nasze spojrzenie traci młodzieńczy urok, kąciki oczu opadają a wraz z nimi powieki. Efektem tego jest „smutny” wyraz twarzy, który zdecydowanie dodaje nam lat. Dla osób, które unikają chirurgicznej interwencji z powodu strachu przed operacją, medycyna znalazła rozwiązanie. Bez wypełniana, bez użycia skalpela czy wiązki lasera. Plexr to najnowsza metoda korekty powiek wykorzystująca mikrowiązkę plazmy. W roku 2015 aparatura Plexr otrzymała prestiżową nagrodę Aesthetic Awards w dziedzinie innowacji w medycynie estetycznej.

Autor

prestiz
Plazma w fizyce jest czwartym stanem skupienia. To zjonizowany gaz, który powstaje między końcówką urządzenia, a skórą i wygląda jak mini łuk elektryczny. Powoduje sublimację naskórka, czyli zabiera nam naskórek, ale nie uszkadza skóry – tłumaczy dr Tomasz Hamera, specjalista chirurgii ogólnej, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, flebolog. – Jest to bardzo bezpieczna metoda, dlatego że plazma działa powierzchownie, nie docierając do skóry właściwej. Dociera do niej tylko impuls cieplny, który ją obkurcza. Pracując nad powiekami jestem w stanie zredukować nadmiar skóry bez użycia noża chirurgicznego.
Plexr jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy nie mogą zostać poddani zabiegowi chirurgicznemu lub na taki zabieg jest dla nich zbyt wcześnie. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja i właściwa kwalifikacja do zabiegu. Zdarzają się bowiem osoby, u których nadmiar skóry i obecność tzw. przepuklin tłuszczowych powiek są tak zaawansowane, że jedynym rozwiązaniem jest operacja.
– Są pacjenci, którzy boją się skalpela i operacji chirurgicznej. Są też tacy u których ze względów medycznych operacji przeprowadzić nie można. U praktycznie każdego z nich możemy uzyskać poprawę. Do osiągnięcia pełnego efektu zwykle konieczne jest przeprowadzenie 2 - 3 zabiegów w odstępach około 40 dni, jednakże u wielu pacjentów już jednorazowe użycie plazmy powoduje uniesienie powiek i tzw. efekt „otwarcia” oka. – wyjaśnia dr Tomasz Hamera. 
Choć głównym wskazaniem plazmy jest lifting okolicy oka, podniesienie górnej powieki i wygładzenie dolnej, Plexr używany jest także w leczeniu utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczek palacza),usuwaniu plam soczewicowatych i opornych przebarwień, zmian skórnych, takich jak: drobne naczyniaki, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki, oraz w leczeniu blizn i rozstępów.
– To małoinwazyjny zabieg trwający około 15 minut, podczas którego mogę rozmawiać z pacjentem, proszę go by zamykał i otwierał oczy, dzięki czemu oceniam efekt swojej pracy w czasie rzeczywistym – mówi chirurg. – Po zabiegu pozostają małe strupki i może pojawić się lekki obrzęk, który utrzymuje się przez dwa dni. Plexr nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności – makijaż wystarczy aby w czasie 5 dniowego czasu gojenia zakryć miejsca poddane zabiegowi. Badania kliniczne i obserwacje pacjentów pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się do 4 lat.
– Ze względu na dobre efekty estetyczne jak i bezpieczeństwo samego zabiegu Plexr jest niewątpliwie interesującą alternatywą dla pacjentów, którzy nie chcą lub z różnych powodów nie mogą poddać się zabiegom chirurgicznej korekty powiek - dodaje dr Hamera.
 
www.drhamera.pl
rejestracja tel. 882 501 882
Prestiż magazyn szczeciński
3( 91)
Marzec'16