Sport nie tylko dla młodych

„Fitness dla każdego” nie jest pustym sloganem. Okazuje się, że można być aktywnym niemal w każdym wieku. Klub Fitness & Spa 2 Be Fit wśród swoich propozycji ma fitness dla seniorów.

Autor

Aneta Dolega
Osoby starsze, będące już na emeryturze mają więcej wolnego czasu i również chciałyby żyć zdrowo i aktywnie – mówi Grzegorz Świeczyński, właściciel klubu. – Nasi instruktorzy przygotowali specjalny zestaw ćwiczeń dla osób, które już przekroczyły pewien wiek, ale które nadal chcą o siebie zadbać.
Fitness dla osób starszych jest spokojniejszy niż typowe ćwiczenia aerobowe, które prowadzone są na zajęciach. Tempo dostosowane jest do ich możliwości i potrzeb. Konsultacja lekarska przed rozpoczęciem zajęć jest wskazana.
– Warto by lekarz wypowiedział się jaka aktywność fizyczna dla danej osoby jest dobra – stwierdza Grzegorz Świeczyński. – Jednakże myślę, że jest spora grupa osób, które nie posiadają jakichkolwiek przeciwwskazań do uprawiania sportu a wręcz przeciwnie, ruch ma zbawienny wpływ na ich zdrowie. W każdym bądź razie układ ćwiczeń jest dostosowywany do potrzeb, ale też ograniczeń osoby ćwiczącej.
Trenerzy w 2 Be Fit oprócz przygotowania czysto sportowego posiadają gruntowną wiedzę z zakresu anatomii. Wśród zajęć, które idealnie nadają się też dla ludzi starszych jest na przykład pilates. To trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia inspirowane jogą i i treningiem siłowym. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. System ten jest ukierunkowany na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. A wszystko przeprowadzane w powolnym rytmie.
 – Te bardzo rozbudowane ćwiczenia można wykonywać albo bardzo spokojnie albo siłowo – tłumaczy szef klubu 2 Be Fit. – Bardzo fajny jest również streching, czyli ćwiczenia rozciągające ciało. Nasi instruktorzy na pewno znajdą idealny zestaw treningowy dla każdej osoby.
W zajęciach grupowych może brać udział maksymalnie piętnaście osób, ale można też uczestniczyć w indywidualnych treningach bądź w bardzo małych grupach.
–  Mamy w pakiecie specjalny karnet nazwany „4 friends”. Jest to trochę taka zabawa słowem – mówi Grzegorz Świeczyński. – Chodzi o zajęcia personalne w grupie do czterech osób. Taka propozycja daje możliwość obniżenia kosztów bez utraty jakości ćwiczeń. Trener spokojnie ułoży indywidualny zestaw ćwiczeń dla tych czterech osób. Dodatkowo możemy to połączyć z programem „kontroli wagi”. Rozpoczyna sie od badania genetycznego, który ustala preferencje danej osoby. Na podstawie tego i ankiety eksperci ustalają dietę i zestaw ćwiczeń. Program dostosowuje się dynamicznie do uczestnika poprzez stały dostęp przez platformę internetową.  Całość można wspomóc masażami i fizjoterapią. To świetna propozycja dla każdego.
 
al. Wojska Polskiego 70
tel. 91 400 84 25, recepcja@2-be-fit.pl

Prestiż  
Marzec 2016