Wypełniacze Erelle – nowa era w medycynie estetycznej

Enklawa Day Spa jest pierwszym gabinetem kosmetologii i medycyny estetycznej, który wprowadził na rynek szczeciński wypełniacze zmarszczek Erelle.

Autor

Karina Tessar
Do niedawna niemożliwym było wykonanie nawet najdrobniejszych korekcji bruzd i zmarszczek bez obrzęku, zaczerwienienia i obawy o zmianę objętości podanego preparatu. Najczęściej stosowanym do tej pory wypełniaczem był kwas hialuronowy (HA), który jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Z całej gamy dotychczas dostępnych środków był to najbardziej optymalny wybór ze względu na biokompatybilność oraz gwarancję uzyskania naturalnego efektu terapii. Niestety, wypełniacze tej klasy nie są całkowicie pozbawione wad. – Najważniejszej z nich musimy stawić czoła stając przed dylematem: „rozpuścić czy nie rozpuścić” – mówi doktor Natalia Stachera, lekarz medycyny estetycznej. – Gdy pacjent spodziewał się innego efektu niż uzyskany, stajemy przed koniecznością podania hialuronidazy – enzymu, który rozpuszcza kwas hialuronowy. W teorii wydaje się to proste, jednak w praktyce hialuronidaza nie odróżnia naszego własnego kwasu od podanego. Rozpuszcza zatem i jeden, i drugi, w efekcie czego okolica poddana zabiegowi rozpuszczania szybciej się starzeje, traci jędrność i elastyczność. Pacjentka wygląda wówczas znacznie mniej korzystnie niż przed zabiegiem. Skłoniło to naukowców do dalszych poszukiwań idealnego wypełniacza. Owocem długoletnich badań jest nowa gama wypełniaczy na bazie karboksymetylocelulozy (CMC) – wypełniacze Erelle.
Erelle to nowa rodzina materiałów do wypełnień ubytków tkankowych różnego rodzaju, zarówno głębokiej wolumetrii, jak i precyzyjnego modelowania konkretnych okolic ciała. Na podstawie 10-letnich już badań nad CMC naukowcy wyciągnęli następujące wnioski: u żadnego z pacjentów nie stwierdzono alergii (0%), odnotowano optymalną tolerancję, bezpieczeństwo, łatwość iniekcji, wysoką elastyczność materiału w tkance, stopniową wchłanialność bez migracji substancji, brak efektów niepożądanych bezpośrednio po iniekcji i w czasie odległym (również przy powtórnym podaniu substancji w tym samym miejscu). Stwierdzono ponadto całkowitą wchłanialność z wystarczająco satysfakcjonującym efektem utrzymywania się substancji w miejscu podania. Co najważniejsze, karboksymetyloceluloza (CMC) jest substancją pochodzenia roślinnego, której nie posiadamy w swoim organizmie. W związku z tym nasz organizm nie potrafi metabolizować podanego wypełniacza, dzięki czemu efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowo, w momencie niekorzystnego efektu wypełnienia możemy bardzo łatwo potraktować CMC specjalnym rozpuszczalnikiem, który zadziała wyłącznie na wypełniacz, nie powodując uszkodzenia naszych własnych tkanek. Erelle to właściwy wybór dla pacjentów świadomych i zorientowanych na piękny, młody wygląd, a także zdecydowanych na naturalny, długo utrzymujący się efekt terapii, nieobciążony żadnym ryzykiem i działaniami niepożądanymi zarówno w chwili zabiegu, jak i długofalowo.
 
Dr Natalia Stachera Lek. med. estetycznej 
Marta Czerkawska Burgs Manager/spec.kosmetologii/linergistka 
Prestiż magazyn szczeciński
3( 91)
Marzec'16