Depilacja cukrowa – fakty i mity

W tym wydaniu Prestiżu poznamy odpowiedzi na dręczące nas pytania dotyczące cukrowej depilacji. Ile jest w tym prawdy, a ile mitów? Oto poradnik dla wszystkich, którzy chcą gładko przejść przez słodki zabieg usuwania owłosienia. Na pytania odpowiada Emilia Chromicz, właścicielka Ella Studio Depilacji Cukrowej.

Autor

Prestiż
Czy pasta cukrowa jest naturalna?
Tak, pasta cukrowa składa się z wody, cukrów prostych, soku z cytryny i gliceryny pochodzenia roślinnego. Cały sekret naszej pasty tkwi w proporcjach składników. Receptura gotowania pasty cukrowej ma bardzo długą tradycją. Stosowały już ją wieki temu kobiety na Bliskim Wschodzie. Bazujemy na tej tradycji, dostosowałyśmy ją tylko do europejskich standardów.
 
Jak długie powinny być włosy nadające się do depilacji?
Aby efekt był idealny, najlepiej by włosy miały długość 5 mm, ale pasta usunie nawet krótsze włosy, mające ok. 2-3 mm. Przy dłuższych włosach niż 2 cm zostaną one przycięte trymerem do optymalnej długości, by etap nakładania pasty był komfortowy.
 
Ile czasu po depilacji utrzymuje się efekt gładkiej skóry?
W przypadku regularnie wykonywanej depilacji cukrowej efekt będzie się utrzymywał do ok. miesiąca. Należy jednak pamiętać o indywidualnych predyspozycjach oraz skłonności włosów do wzrostu, które mogą wpływać na długość tego okresu. Zalecamy korzystanie ze specjalnego balsamu opóźniającego odrost włosów do użytku domowego. Połączenie składników aktywnych w balsamie powoduje zmiękczenie struktury włosa i jego “rozpuszczenie” opóźniając tym samym odrost. Jednocześnie zawarte w balsamie składniki odświeżają i wygładzają skórę.
 
Po wosku użytym do depilacji, czasem skóra jest podrażniona. Pasta cukrowa jest łagodniejsza?
Zaraz po zabiegu w depilowanym obszarze może pojawić się podrażnienie w postaci małych, czerwonych punktów. Znikają one jednak w ciągu kilku godzin. Jest to normalna reakcja na usunięcie włosów wraz z ich cebulkami. Ogólnie depilacja cukrowa nie powoduje podrażnień takich jak zapalenie mieszka włosowego czy wrastanie włosa. Jest bardzo dobra dla alergików i dla kobiet w ciąży. Bez obaw stosuje się ją w przypadku skóry naczyniowej, żylaków, a nawet łuszczycy i egzemy.
 
Czy depilacja cukrem jest bolesna?
Podczas tego zabiegu włosy usuwane są wraz z cebulkami, więc zabieg nie jest w pełni bezbolesny, przynajmniej nie za pierwszym razem. Później skóra zaczyna się przyzwyczajać i odrastające włosy są rzadsze i słabsze. Pastę nakładamy „pod włos”, a usuwamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, stąd ten rodzaj depilacji jest delikatniejszy od woskowania. Aby zwiększyć jeszcze komfort zabiegu stosujemy płyn lawendowy przed depilacją, który działa antyseptycznie i przeciwbólowo.
 
Ella studio depilacji cukrem
Szczecin, ul. Kaszubska 17/2
(wejście od Bogurodzicy)
tel. 91 43-44-733
 
Emilia Chromicz
Jedyne włosy, które lubi u siebie, są na jej głowie – reszty pozbywa się, ale tylko cukrem ELLA. Pomysłodawczyni i właścicielka marki ELLA Depilacja Cukrowa. Z wykształcenia socjolożka i ekonomistka, absolwentka Wolnego Uniwersytetu w Berlinie

Prestiż  
Kwiecień 2016