Pół roku golfa

Ponad 30 imprez od kwietnia do listopada odbędzie się na polu golfowym Binowo Park. Swoje miejsce i czas będą mieli zarówno zawodowcy, jak i ci, dla których golf jest przyjemnością i relaksem.

Autor

Jerzy Chwałek
Najbardziej prestiżowe z tych imprez, których nie można przeoczyć, to: Mistrzostwa Regionów (6-8 maja), Floating Garden Szczecin Open (15-17 maja) oraz finał World Amateur Golfers Championship. Ten ostatni odbędzie się w innej formule niż dotychczas. Z racji rosnącej popularności i zainteresowania grających, odbędzie się na dwóch polach - w Binowie i Modrym Lesie koło Choszczna.
 
Jedna grupa z 240 startujących zagra w Binowie, a druga - w tym samym czasie - w Modrym Lesie. Następnego dnia, w drugiej rundzie startujący zamienią się miejscem rywalizacji.
 
Tak zwany „Cut” wyłoni z całego grona 120 najlepszych (50 procent ze wszystkich grających), którzy trzecią i decydująca rundę rozegrają w Binowie.
 
Pierwsze turnieje eliminacyjne WAGC już za nami. Pierwszy, zgodnie z tradycją, odbył się w połowie marca w hiszpańskiej Marbelli. 17 kwietnia druga eliminacja miała miejsc w Binowie, i choć zamiast hiszpańskiego słońca, na początku imprezy padał deszcz, to wystartowało aż 124 zawodników. Wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe, a w poszczególnych grupach handicapowych zwyciężyli: Kazimierz Mendak, Kazimierz Sać, Bogdan Witkowski, Ewelina Zakrzewska i Krystian Kozakiewicz.
 
Przed nami jeszcze 12 turniejów eliminacyjnych WAGC w całej Polsce (w tym 11 czerwca w Modrym Lesie), a zwieńczenie nastąpi we wspomnianym powyżej finale, od 25 do 27 sierpnia.
Prestiż magazyn szczeciński
5( 93)
Maj'16
gajda