Powalczą o mistrzostwo Szczecina

Maj jest miesiącem, na który czeka wielu żeglarzy. Wszystko za Szczecińskiej Ligi Regatowej. – Z roku na rok jest coraz lepsza i coraz mocniejsza – przyznaje Maciej Cylupa, organizator wydarzenia. – W tym dodatkowo będzie rekordowa.

Autor

Andrzej Kus

galeria

Szczecińska Liga Regatowa wystartuje w maju. Organizatorzy zapewniają, że obecna edycja poziomem będzie znacznie przewyższała te poprzednie.
 
– Zmienia się ranga imprezy, podnosimy jej poziom. Przed zawodnikami pierwszy raz Mistrzostwa Szczecina. Takim tytułem uhonorowani będą zwycięzcy. Przed nimi pięć zawodów na akwenach Pomorza Zachodniego, od maja do września. Dodatkowo jest niższe wpisowe czym pokazujemy, że otwieramy się na nowych zawodników – mówi Maciej Cylupa, organizator. – O tym, że to będzie historyczny sezon świadczy frekwencja. Już w połowie kwietnia mieliśmy sześć załóg, każda kolejna stanowi rekordową ilość. Liczę na mocne ściganie i fajną zabawę. Chciałbym by wygrana w lidze była prestiżem dla zespołu i klubu.
 
Projekt Szczecińskiej Ligi Regatowej skierowany jest głównie do klubów żeglarskich oraz przedsiębiorców. Ma być narzędziem do aktywizowania własnych członków oraz pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej. Regaty odbywają się na jednakowych jachtach TOM28, które przygotowuje już i przekazuje organizator. Załogi mogą składać się od 4 do 12 osób.
 
Jest też możliwość zgłoszenia się indywidualnego. Wtedy załoga będzie kompletowana z pojedynczych osób chcących wziąć udział w projekcie, co jest doskonałą formą nawiązywania nowych relacji i dobrej zabawy. Kadra trenerska to doświadczeni i utytułowani czołowi polscy zawodnicy z doświadczeniem w regatach Pucharu Świata, Mistrzostw Polski w formułach flotowych i meczowych.
 
– Zero barier. My dajemy sprzęt i całą organizację. Wystarczy do nas przyjechać, jachty są super, szybkie i bezpieczne. Ściganie na nich daje wielką frajdę. Walka jest fair, ponieważ sprzęt jest jednakowy. Koszty startu są rozsądne i dużo niższe niż w przypadku posiadania własnego jachtu. Załogi można zmieniać, sternika również. Ważna jest kadra i grupa osób, która chce się bawić i rywalizować. Nie ma prostszej formy wzięcia udziału w regatach, które odbywają się co kilka tygodni w weekendy. To naprawdę dla każdego niewielkie obciążenie. Serdecznie zapraszamy – podsumowuje Maciej Cylupa.
 
Szczecińska Liga Regatowa - terminarz:
7 maja
28 maja
5 czerwca
10 września
24 września – finał
Prestiż magazyn szczeciński
5( 93)
Maj'16
gajda