Mała Italia nad polskim morzem

Spędzając czas w Międzyzdrojach, po słonecznych i morskich kąpielach warto skosztować dobrej kuchni. Dla miłośników wybornego smaku mamy świetną wiadomość. Na słynnej Promenadzie Gwiazd znajduje się Arts Kitchen, która serwuje to, co we włoskiej kuchni najlepsze – bogactwo smaków i aromatów opartych na świeżych ziołach, soczystych warzywach i oryginalnych dodatkach.

Autor

prestiz

galeria

Restauracja Arts Kitchen to odpowiedź na rosnące grono wielbicieli kuchni Restauracji Dolce Vita, która znajduje się w Międzyzdrojach na Pl. Neptuna. Restauracja Dolce Vita jest prowadzona przez Łukasza Frankowicza i Piotra Bielica od 2010 roku. Przez ten czas udało się zdobyć wielu sympatyków z Polski i zagranicy. Nawet po powiększeniu Dolce Vita o ogródek letni, w którym zasiądzie jednocześnie ponad 90 osób nadal często do restauracji oczekiwały kolejki. Są to turyści i miejscowi, a często goście którzy przyjeżdżają na obiad czy kolację specjalnie ze Szczecina, a nawet Berlina. Liczne grono sympatyków tworzą rodowici Włosi mieszkający i pracujący na terenie Świnoujścia i Międzyzdrojów. Teraz kiedy Arts Kitchen kontynuuje o doskonałą kuchnię, można cieszyć się swoimi ulubionymi daniami, a dodatkowo wspaniałym widokiem na morze.

Nowa jakość

W tym roku do Łukasza Frankowicza, który prowadzi Arts Kitchen dołączył Marcin Ruban. W ten sposób powstał idealny duet kulinarny. Łukasz i Marcin to perfekcjoniści, a zarazem globtroterzy kulinarni. Są docenionymi pracownikami wielu wybitnych osobowości m.in. Owena Sullivan, Antonio Carluccio, Gordona Ramsaya czy mistrza kuchni włoskiej. – Francesco Mazzei, którym aktualnie się inspirują. W swoim dorobku zawodowym wyliczają pracę w sławnych restauracjach jak Cote, Wolseley London, Maze Grill, Sartoria i wiele innych. Wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie Łukasza i Marcina nie przez przypadek sprawia, że trafiając do Arts Kitchen można odkryć kuchnię włoską na nowo. W menu znajdują się wyselekcjonowane owoce morza i ryby, soczyste steki, ręcznie wyrabiane pasty, oryginalne włoskie słodkości, a wreszcie uwielbiana przez wszystkich pizza wypiekana w tradycyjny sposób, bo na kamieniu. W ofercie znajdują się również doskonałe wina, które podkreślą smak każdego dania.

Pasja i praca

Art Kitchen to miejsce o niespotykanym klimacie z przestronnym wnętrzem i tarasem z widokiem na morze. Na powierzchni 400m2 może przebywać jednocześnie 130 gości. Każdy znajdzie dla siebie wygodne miejsce. W chłodniejsze dni można przysiąść przy zapalonym kominku z lampką grzanego wina. Uwagę przykuwają nie tylko wspaniałe widoki, ale także otwarta kuchnia, w której niekiedy odbywa się prawdziwe show. Można podejrzeć jak tworzy się zamówione danie a potem.. ze smakiem je spałaszować. Atmosfera jest tu nieśpieszna, bo Łukasz i Marcin prowadzą restaurację w iście włoskim stylu – często wychodzą do klientów dzieląc się swoją rozległą wiedzą. Ale uwaga!, rozmawiając z nimi naprawdę można zarazić się kulinarną pasją. 

Restauratorzy stawiają na wysoką jakość swoich produktów, które sprowadzają z Włoch, między innymi z Sycylii czy Sardynii. Znajdziemy tu oryginalną kiełbasę Salsicia Toscana i oczywiście kultowy ser (Włosi napisali piosenkę na jego cześć) Parmigiano Reggiano. Co jakiś czas starają się dodać bądź zmodyfikować jedną z potraw. Zanim jednak danie trafi do menu, sami testują je nawet przez miesiąc doprowadzając do perfekcji. Wszystko po to by po raz kolejny z satysfakcją zdobywać kubki smakowe swoich gości. Pytani o receptę na sukces Łukasz i Marcin zgodnie odpowiadają: serce, pasja i ciężka praca. Zapowiadają rozszerzenie swojej działalności o kolejne restauracje z kuchnią włoską i francuską.

 

Restauracja Arts Kitchen,Promenada Gwiazd 5, Międzyzdroje tel. 795 675 679 Zaprasza od maja do września.
Restauracja Dolce Vita pl. Neptuna 6B, Międzyzdroje tel. 91 328 17 70 Zaprasza cały rok.

Prestiż magazyn szczeciński
6( 94)
Czerwiec'16
gajda