Kobiety opanują Jezioro Dąbie

To z pewnością będzie przepiękny jubileusz. Bo czego innego można spodziewać się po regatach, w których wystartują wyłącznie panie? W dniach 11-12 czerwca odbędą się Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie.

Autor

Andrzej Kus

Regaty odbędą się już po raz 20. – W dniach 11 i 12 czerwca przygotowaliśmy sporo atrakcji, choć oczywiście największą będą wyścigi różnych łodzi z paniami na pokładzie – opowiada Natalia Maćków z Jacht Klubu AZS Szczecin. – W sobotę i niedzielę zapraszamy na koncerty. Zaczynamy po regatach, które rozegrają się na jeziorze w godzinach 11-15. Zapisy do nich prowadzone będą od godziny 8 rano. Dodatkową atrakcją będzie wystawa zdjęć pt. „Żeglarki”, na której zobaczymy portrety pływających na przestrzeni lat kobiet. 

Inicjatorem regat i organizatorem jest Grażyna Dudarenko z JK AZS Szczecin. Od początku cieszą się one niezmiennym powodzeniem wśród żeglarek. 

–Celem organizowanych regat jest zaaktywizowanie do samodzielnego żeglowania, a także zachęcenie do uprawiania tego sportu – podsumowuje Maćków. – Załogi są głównie ze szczecińskich jachtklubów oraz złożone z ochotniczek, które chcą spróbować żeglarstwa. Nagrody otrzymają wszystkie panie. Już teraz planowane są kolejne edycje. Chcielibyśmy rozwinąć szkolenia regatowe dla załóg. To jest teraz jednym z naszych głównych celów. 

Prestiż magazyn szczeciński
6( 94)
Czerwiec'16
gajda