Nowa stolica motoryzacji

Grupa Polmotor w tym miesiącu kończy kolejną dużą inwestycję, dzięki której stworzy na prawym brzegu Szczecina nowoczesne centrum motoryzacyjne dla takich marek jak: Kia, Nissan, Renault i Dacia. W jednym miejscu każdy znajdzie dla siebie kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży samochodów nowych jak i używanych włącznie z pełnym serwisem tych marek. O planach na przyszłość porozmawialiśmy z prezesami Grupy Polmotor - Janem Przepłatą i Dariuszem Olkiewiczem.

Autor

Aneta Dolega

Państwa firma cały czas się rozwija. Co przed nami?

W ostatnich latach postawiliśmy na rozwój i inwestycje, co zaowocowało budową kolejnych kompleksów motoryzacyjnych w Szczecinie i Koszalinie. Dodatkowo pozyskaliśmy autoryzację takich marek jak Subaru, Renault i Dacii do posiadających już od wielu lat Nissana i Kia. Staliśmy się dealerem, który posiada aż pięć marek wchodzących w skład Grupy Polmotor co dodatkowo wymusiło dokupienie działki przy ulicy Struga i budowę kolejnego obiektu. To inwestycja, która jest przeprowadzana etapami. 18 listopada dokonamy oficjalnego otwarcia pierwszego etapu tej inwestycji, która w jednym miejscu skupi wszystkie marki Grupy. 

Więcej kupujemy?

Wzrost sprzedaży samochodów odnotowujemy w całej Europie a polski rynek ma ogromny potencjał. W Szczecinie stawiamy na klienta indywidualnego i jego potrzeby. Wiemy czego klient potrzebuje i staramy się sprostać jego oczekiwaniom w indywidualny i szczególny sposób. Wzajemne zaufanie sprawia, że klienci nam ufają i wracają do naszych salonów w celu zakupu kolejnych samochodów. Dzisiejszy rynek motoryzacyjny nastawiony jest na szybki przemiał i plany z tym związane. My podchodzimy do tego w zupełnie inny sposób. Być może dlatego klienci są z nami od tylu lat i przychodzą kolejni, bardzo często właśnie z rekomendacji. 

Czym się kierują klienci w wyborze samochodu?

Wybór samochodu to poważna sprawa. Dzisiaj każdy szuka czegoś dla siebie, na wymiar, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście. Wzajemne zaufanie sprawia że klienci wracają do naszych salonów w celu zakupu kolejnych samochodów. Modeli na rynku mamy sporo, więc często bywa tak, że klient jest zmieszany. Nie do końca zdaje sobie sprawę czym ma się kierować odnośnie wyboru wymarzonego samochodu. Nasi sprzedawcy zawsze starają się nakierować klienta na odpowiedni zakup. Coraz częściej klienci zwracają uwagę na inne rzeczy niż cena, czyli jakość obsługi oraz serwis. Ważne jest również to czy samochód mu się wizualnie podoba i jakie ma wyposażenie i za jaką kwotę w przyszłości go odsprzeda. Trzeba jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach samochód to tzw. potrzeba życia codziennego, gdzie podstawą jest jak najszybsze przemieszczanie się. 

 

Dziękuję za rozmowę.

Nowe Centrum Motoryzacyjne Grupy Polmotor Nissan, KIA, Renault, Dacia
Struga 71
Szczecin
11( 98)
Listopad'16
gajda