Prestiżowe inwestycje

Autor

Andrzej Kus
Posejdon

Lokalizacja: Śródmieście
Inwestor: Calbud
Koszt 200 milionów złotych

Rozpoczęła się przebudowa budynku po Domu Towarowym Posejdon, zwanym później Galerią Centrum. Planowane zakończenie inwestycji to 2019 rok. I trudno się spodziewać, że do tego nie dojdzie. Inwestorem jest bowiem szczecińska i sprawdzona firma Calbud, która oficjalnie przedstawiła swój pomysł na zagospodarowanie charakterystycznego punktu Szczecina. Koncepcja jest naprawdę ciekawa, a zarazem dobrze przemyślana. Nowy Posejdon pomieści w sobie niemal wszystko to, co często porozrzucane jest w różnych punktach miasta. Będą biura, hotele, powierzchnia handlowa oraz wystawiennicza. Wszystko zostanie zamknięte w bryle, której do tej pory nie widzieliśmy w naszym mieście. Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Szczecin narzeka na brak miejsc hotelowych. Dlatego zaproponowali aż dwa nowe obiekty prestiżowej sieci Marriott. Właściciele zapowiadają, że na dachu Posejdona znajdzie się Sky Bar, z którego będzie można podziwiać panoramę Szczecina. 

Black Pearl

Lokalizacja: Śródmieście
Inwestor: Idea Invest

Od dawna czekaliśmy na „zapełnienie dziury” po nieistniejącym już Barze Extra. Mamy dobrą wiadomość. Budowa charakterystycznego i nowoczesnego budynku w tym miejscu, a dokładniej Czarnej Perły, „ruszyła z kopyta”. Zapowiada się imponująco. Wykonawcy przygotowują obecnie dwupoziomowy parking podziemny, który pomieści blisko 100 samochodów. W Czarnej Perle powstanie 70 apartamentów, część z balkonami, tarasami czy loggiami. Dodatkowo na dwóch ostatnich piętrach od strony al. Niepodległości będzie możliwość połączenia apartamentów, co pozwoli uzyskać imponującą 150-metrową przestrzeń. Budynek od strony ulicy Tkackiej będzie niższy. Na piętrach 6 i 7 znajdą się mieszkania dwupoziomowe. Na parterze znajdzie się powierzchnia handlowo-usługowa, na drugiej kondygnacji biura z osobnym wejściem. Atrakcyjność budynku zwiększy bez wątpienia szklana elewacja, którą zobaczymy od al. Niepodległości. Wraz z pobliskim Posejdonem Czarna Perła zmieni centrum Szczecina nie do poznania.

Domy na Skarpie

Lokalizacja: Dobra Szczecińska
Inwestor: Dobra Development

Nietypowe Domy na Skarpie powstają w Dobrej Szczecińskiej, a dokładniej przy ulicy Wiklinowej. Co w nich jest takiego niespotykanego? Rozwiązania, które zaproponowali eksperci z firmy IDS Architekci. Autorzy projektu nie poszli na łatwiznę i nie zrównali z ziemią potężnej skarpy. Wręcz przeciwnie, przekuli ją w atut i zagospodarowali w taki sposób, że powstały na niej luksusowe domy. Domy wzorowane są na skandynawskim designie. Są to budynki elitarne, wykonane z aptekarską dokładnością. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań i ekologicznych materiałów niezawodność gwarantowana jest przez setki lat. Domy na Skarpie mają również niecodzienny, gwarantujący prywatność wygląd. Od strony ulicy zastosowano pełniejszą elewację. Nie ma więc zagrożenia, że wszyscy będą zaglądali nam w okna. Przeszklenia są natomiast od strony tarasu, na który prowadzą osobne schody z zewnątrz. Niebawem rusza sprzedaż, domy mają być w przystępnej cenie. 

11( 98)
Listopad'16