Od naczelnej

Autor

Izabela Marecka

„Prawdziwa miłość nie boi się niczego” – Seneka Młodszy

… i podobno pomaga przenosić góry. Na pewno sprawia, że ludzie robią zwariowane rzeczy, na przykład przeciwstawiają się całej rodzinie.

Z gniewem ojca spotkała się bohaterka naszej okładki, ponieważ wyszła za mąż nie za tego, którego wybrała rodzina. Love story niczym z filmu przydarzyła się naprawdę, a my razem z Anitą Agnihotri przeniesiemy się na chwilę do bajkowych Indii. Jej wspomnienia z dzieciństwa i ślubu to gotowy scenariusz filmowy. Uchylając rąbka tajemnicy mogę Wam zdradzić, że taki scenariusz już powstał, a na jego podstawie zostanie zrealizowany film fabularny z gwiazdorską obsadą.                                                                                  

„Rób to, co kochasz, a odniesiesz sukces” to sentencja, która doskonale pasuje do drugiej bohaterki okładki siostry Anity – Rati Agnihotri, gwiazdy bollywoodzkiego kina. Rati równie uparta i niezależna jak siostra marzyła o filmowej karierze. Łatwo się domyślić, co o jej pomyśle na życie sądzili rodzice: „Aktorka? W Bollywood?”Dziewczyna z dobrego domu i praca w rozrywce? To było nie do pomyślenia! Ale ona się uparła i spełniła swoje marzenie. Od tego czasu Rati zagrała w ponad trzystu filmach i w Indiach ma status wielkiej gwiazdy.

Ale żeby nie być posądzoną o faworyzowanie kobiet, panów zapraszam na typowo męskie strony „Prestiżu”. W numerze mamy coś dla miłośników piwa. Szczecinianin Andrzej Miler, mimo iż zawodowo pracuje jako policjant, bardziej kojarzony jest właśnie z tym trunkiem. Polska usłyszała o nim w 2012 roku. Jego piwo zdobyło tytuł Grand Championa Birofilia 2012 w konkursie piw domowych, zorganizowanym przez Grupę Żywiec i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, pokonując prawie 400 innych zrobionych przez 130 uczestników! Jakie ma plany na przyszłość, czy będzie produkował piwo na szeroką skalę? Zachęcam do przeczytania artykułu Andrzeja Kusa.

W Prestiżu sporo motoryzacji, a w tym numerze prawdziwa perełka. Mercedes W03 12/5 Typ 300 jest unikatem na światową skalę. To cacko z drewnianym nadwoziem (!) zostało drobiazgowo odrestaurowane w Szczecinie i zachwyca nie tylko fanów motoryzacji, ale każdego, kto go zobaczy. 

Miłej lektury!

Izabela Magiera

11( 98)
Listopad'16
gajda