Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Panie Doktorze, po lecie na skórze pojawiły mi się liczne przebarwienia. Na rynku jest ogromna liczba zabiegów na ten defekt. Nie mam pojęcia, które z nich są najlepsze i co wybrać.

Różnorodność zabiegów na rynku medycyny estetycznej pozwala  dobrać indywidualnie skomponowaną terapię. Często oprócz właściwości rozjaśniania plam przebarwieniowych możemy uzyskać dodatkowy efekt poprawy wygladu skóry. W przypadku fotoodmładzania z użyciem laserów wyrównujemy koloryt oraz likwidujemy naczyniowy rumień. Możemy również wykonać zabieg laserem frakcyjnym w wersji tzw. „peelingu laserowego” redukując jednocześnie nierówności skóry i rozszerzone pory. Aktualnie i niewątpliwie najskuteczniejszą procedurą  jest laser pikosekundowy o długości fali 755 nanometrów (Picosure).  Dedykowany do barwnika impuls laserowy rozbija pigment, który w konsekwencji zostaje zmetabolizowany poprzez naturalne procesy układu immunologicznego naszego organizmu. W każdym z tych zabiegów dochodzi do podgrzania tkanek, co daje dodatkowy efekt napięcia skóry.   Odpowiednia pielęgnacja ma również ogromne znaczenie. Stosowanie preparatów depigmentujacych, filtrów UV50 i serum z witaminą C z innymi antyoksydantami jest doskonałym uzupełnieniem terapii przeciwprzebarwieniowej.

Szanowny ekspercie, mam na imię Radosław i mam 35 lat. Jestem mężczyzną, który dba o siebie i chciałbym skorzystać z depilacji laserowej okolic intymnych i pach. Są to miejsca, które regularnie od dłuższego czasu golę i staje się to dla mnie coraz bardziej uciążliwe, dlatego chciałbym skorzystać z zabiegu. Zastanawiam się jednak jaki obszar obejmuje depilacja okolic intymnych u mężczyzn.  

Mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd i decydują się na depilację. Usuwanie owłosienia spod pach, z klatki piersiowej, pleców i miejsc intymnych to dla wielu panów standardowy zabieg pielęgnacyjny. Męska depilacja jest nie tylko modna, ale pomaga również lepiej zadbać o higienę. Panie Radosławie depilacja intymna dla panów standardowo obejmuje pachwiny oraz wzgórek łonowy, może również obejmować szparę pośladkową. Pominięta zostaje moszna, ze względów bezpieczeństwa. Zbyt wysoka temperatura kumulowana przy jądrach może zaburzyć ich prawidłowe funkcjonowanie. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby. 

 

Jeśli masz pytania lub wątpliwości napisz do nas: redakcja@eprestiz.pl

11( 98)
Listopad'16