Interaktywny Szczecin

Co  zrobić  by  na  bieżąco  być  z  tym,  co  dzieje  się  ciekawego  w  mieście?  Oczywiście  warto  polubić  profil  na  facebooku  „Szczecin się zmienia”.  Zrobiło  to  już  ponad  28  tysięcy  osób!

Autor

Andrzej Kus

Przez ponad trzy lata funkcjonowania profilu „Szczecin się zmienia” opublikowaliśmy na nim blisko pięć tysięcy zdjęć. Każdego dnia pokazujemy budujące się osiedla mieszkaniowe, biurowce, sklepy, ulice, parki oraz mnóstwo ciekawostek z miasta. Informujemy o tym co się dzieje, nie tylko mieszkańców Szczecina, ale również setki a nawet tysiące innych osób z różnych zakątków globu. Możemy pochwalić się również tym, że dzięki naszej pracy paru osobom pomogliśmy kupić mieszkanie czy wynająć powierzchnię biurową. Tymczasem przypominamy posty, które w ostatnich tygodniach cieszyły się największą popularnością. 

 

Hanza Tower liderem

Ponad 121 tysięcy osób zobaczyło post dotyczący budującego się apartamentowca w centrum Szczecina – Hanzy Tower. Film obejrzało ponad 54 tysiące osób, polubiło go na Facebooku blisko 1300 osób. Kontrowersyjna inwestycja, która trwa już dobrych kilka lat, w ostatnim czasie wystartowała z kopyta. Co chwilę pojawiają się nowe wizualizacje pokazujące, jak za dwa lata – w 2019 roku – zaprezentuje się nowoczesny budynek. Czy tak się stanie? Zobaczymy. 

Siemaszko w Międzyzdrojach

Gdy widzimy, że coś ciekawego dzieje się w pobliżu naszego miasta – chętnie pokazujemy. Okazją do wpisu była prezentacja projektu firmy Siemaszko, która zamierza w Międzyzdrojach wybudować prawdziwe kolosy – apartamentowce. Do 2022 roku mają powstać dwa 17-piętrowe kompleksy. A w nich... 300 apartamentów. Firma rozpoczęła już prace projektowe. Post zainteresował aż 23 tysiące osób.

 

Posejdon pnie się do góry

Dotarliśmy do nowych wizualizacji Posejdona. Powstaje on na Bramie Portowej. Inwestycja ma zakończyć się za dwa lata. Widać, że póki co sporo dzieje się na placu budowy. Czy wykonawcy utrzymają takie tempo? Okaże się. Post dotarł do 27 tysięcy osób, komentarzami i polubieniami zareagowało 450 osób. 

 

Pijalnia czekolady

Wypatrzyliśmy ciekawostkę: w zabytkowej Bramie Królewskiej w centrum miasta będziemy mieli niebawem pijalnię czekolady. Na murach budynku pojawił się informujący o tym baner. Zaprezentowaliśmy go i ucieszyło to ponad 670 osób, które polubiły wpis. Dotarł on do 26 tysięcy osób. 

 

Wyznanie miłości

Ciekawostką było pojawienie się na jednej z ławek na Jasnych Błoniach nietypowej tabliczki. Jeśli wierzyć temu co jest na niej napisane 43 lata temu przytrafiło się tutaj coś bardzo miłego pewnej parze. Poznali się, zakochali i ta miłość trwa do dzisiaj. Tylko ten jeden post dotarł do ponad 50 tysięcy osób. 

Strzelecka i mieszkania

Przy ulicy Strzeleckiej, w pobliżu ulicy 5 lipca powstanie nowy budynek mieszkalny. Wybuduje go firma Calbud. Inwestycja nazywa się „Pod Platanem” i zapewni 135 mieszkań o bardzo zróżnicowanej powierzchni – od 26 do 76 metrów. Zaprezentowane wizualizacje wywołały spore poruszenie. Post dotarł do 12 tysięcy osób. 

 

2( 1)
Listopad'17
gajda