Kobiety kobietom

17-03-2010

Przyda się każda rzecz: krem, tusz do rzęs, perfumy, a może pomadka. Coś, co zalega gdzieś w naszej szufladzie i nie jest potrzebne. Zebrane kosmetyki dostaną bezdomne panie, w tym samotne mamy z małymi dziećmi. Zbiórka potrwa do końca marca.

Akcję zainicjowali studenci Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Jej celem jest pomoc mieszkankom schroniska dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi.

– Prowadzimy zbiórkę kosmetyków, nierozpakowanych i nadających się do użytku. Chętnie przyjmiemy tez inne małe kobiece bibeloty: lusterka, kosmetyczki, itp. Wszystko to, co jest przydatne lub potrzebne w życiu codziennym każdej kobiety. Mogą to być również tak zwane nietrafione prezenty, zalegające w zakamarkach naszych szafek, które mogłyby odzyskać swoją pierwotną funkcję i sprawić radość komuś innemu – mówi „Prestiżowi” Marta Klamann, przewodnicząca samorządu studentów WSH TWP w Szczecinie, która poznała problemy pań, pracując w schronisku jako wolontariuszka.

Krem, perfumy, tusz do rzęs – żadna z dzisiejszych kobiet nie uzna tych rzeczy za luksus i zbytek. Niestety kobiety mieszkające w schronisku mogą o nich tylko pomarzyć. A młode mamy w pierwszej kolejności myślą o zapewnieniu potrzeb dzieci, o swoich – kobiecych potrzebach zapominając. – Chcemy dać coś, co sprawi im przyjemność i wywoła uśmiech na ich twarzach – dodaje Marta Klamann.

Akcja potrwa do końca marca. Chodzi o kosmetyki codziennego użytku, kosmetyki kolorowe, perfumy, ale także wszystkie inne kobiece akcesoria. Rzeczy można przynosić do biura WSH TWP przy ul. Monte Cassino 15, do redakcji „Prestiżu” albo bezpośrednio do schroniska dla kobiet bezdomnych i matek z dziećmi przy ul. Piasecznej 4.

Dzień Kobiet za nami. Pamiętajmy o nich nie tylko 8 marca. „Prestiż” gorąco zachęca czytelniczki do wzięcia udziału w akcji „Kobiety kobietom”.

 

em


Nowy Numer