Piękne życie po czterdziestce

17-03-2010

Szczecinianka Klaudia Kampioni-Michałowska zdobyła tytuł pierwszej wicemiss podczas pierwszych w Polsce wyborów Miss Kosmetyczek. „Prestiżowi” zdradza, jakie są jej sposoby na zatrzymanie urody oraz jakie może być życie kobiety po czterdziestce.

Impreza zorganizowana przez firmę kosmetyczną Clarena odbyła się pod honorowym patronatem wyborów Miss Polonia. Do pierwszego etapu zgłosiło się 57 kosmetyczek z całego kraju, do drugiego przeszło zaledwie dziewięć. Pierwsza wicemiss przyznaje, że do udziału w konkursie namówił ją mąż. – Zawsze byłam odważna i lubię nowe wyzwania, dlatego nie musiał mnie długo przekonywać – mówi.

Klaudia Kampioni-Michałowska ma 42 lata, jest mamą dwójki dzieci i żoną o 10 lat młodszego mężczyzny. – Po sali przeszły pomruki zdziwienia, kiedy zaczęłam swoją prezentację od słów, że prawdziwe życie zaczyna się po czterdziestce. Byłam najstarszą uczestniczką wyborów, nie mam problemu, żeby się do tego przyznać – mówi. – Zawsze podkreślam, że kobieta spełniona to kobieta dojrzała – dodaje.

Na trzydniowym zgrupowaniu, odbywającym się we wrocławskiej siedzibie firmy Clarena, kandydatki uczyły się choreografii do gali finałowej, przymierzały kreacje, pracowały ze stylistami i wizażystami. – Nie było atmosfery rywalizacji, do tego stopnia, że nawiązałyśmy ze sobą kontakt i planujemy się ponownie spotkać – opowiada Klaudia Kampioni-Michałowska. W jury zasiadła m.in. Miss Polonia 2009 Maria Nowakowska, właścicielka i prezes Clareny Patricia Popławska, Mirosław Wróbel z Mercedes Benz oraz specjaliści z dziedziny kosmetologii i przedstawiciele prasy branżowej. Oceniano nie tylko urodę i wdzięk kandydatek, ale doświadczenie zawodowe i wiedzę.

Pierwsza wicemiss przyznaje, że o urodę dba regularnie. Korzysta ze wszystkich kosmetycznych zabiegów, często odwiedza siłownię i dużo pływa. Przede wszystkim nie pali papierosów, co dobitnie podkreśla. – Uważam, że kobieta po czterdziestce może być zgrabna, zadbana i seksowna – mówi. Tytuł, który zdobyła na wyborach Miss Kosmetyczek, najlepiej to udowadnia. em


Nowy Numer