Nagroda dla Augustynowicz

25-03-2014

Anna Augustynowicz, reżyser teatralna i telewizyjna, dyrektor Teatru Współczesnego została laureatką nagrody "Człowieka Teatru" im. Zygmunta Hübnera. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Laureatka odbierając nagrode powiedziała: "Ta nagroda jest dla mnie zobowiązaniem, które wykracza poza czas i przestrzeń. Tak jak trwa teatr - nie kończy się na jednej scenie, w jednym życiu. Z wielką energią przyjmuję tę dobrą energię, żeby podać ją dalej".

Anna Augustynowicz jest absolwentką teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii w krakowskiej PWST. Należy do jedneo a najwybitniejszych twórców swojego pokolenia, którzy kształcili się pod okiem Krystiana Lupy. Jej pierwszym samodzielnym przedstawieniem, zrealizowanym jeszcze w czasie studiów, było "Życie wewnętrzne" Marka Koterskiego w Teatrze Bogusławskiego w Kaliszu (1989). W 1992 r. została dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie. W tym samym roku zorganizowała przy Teatrze Współczesnym małą scenę - "Malarnię", doskonałą dla inscenizacji współczesnych dramatów kameralnych.

fot. Bartłomiej Sowa


Nowy Numer