Laury dla Orkiestry

09-06-2014

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przyznał szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra, kierowanej przez Emilię Goch, nagrodę specjalną w uznaniu za zasługi dla polskiej kultury muzycznej. Wniosek o przyznanie nagrody złożył Prezydent Krzysztof Soska.

Orkiestra powstała w roku 2008 (Stowarzyszenie, które ją reprezentuje, dwa lata później). Od tamtej pory realizuje konsekwentnie cztery autorskie cykle koncertowe: Wielcy Koncertmistrzowie, Muzeum Muzyki, RPO - Rozwijamy Region w Dobrym Tonie oraz Włącz Orkiestrę! Orkiestra realizuje również oryginalną i przemyślaną kampanię promocyjną docenią przez specjalistów w dziedzinie marketingu i public relations. Kampania „O wyjątkowości orkiestry stanowią tworzący ją muzycy” przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności marki BNO, ale przede wszystkim rozszerzyła grupę odbiorców muzyki klasycznej o młodszą publiczność.

Stowarzyszenie otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 15 tysięcy złotych. W całości przeznaczyło ją na wydanie płyty "Tribute to Carl Loewe".

fot. Radek Kurzaj

 

 


Nowy Numer

6 ( 139)
Październik'20