Jesień na korcie

29-08-2014

Tak samo, jak trudno sobie wyobrazić wrzesień bez pierwszego dzwonka  rozpoczynającego nowy rok szkolny, trudno wyobrazić sobie początek jesieni w Szczecinie bez turnieju tenisowego. Już po raz 22 odbędzie się turniej tenisowy Pekao Szczecin Open. Rozpocznie się 8 września.

- Tegoroczna impreza zmieni się niewiele w stosunku do poprzednich, bo ze względu  na infrastrukturę tych zmian być nie może - powiedział na konferencji dyrektor turnieju Krzysztof Bobala.

Nie zmieni się również liczba grających tenisistów w szczecińskim challengerze. Zarówno w singlu i deblu  będzie ich po 32. Najwyżej rozstawionym w grze pojedynczej będzie Pablo Andujar. Hiszpan klasyfikowany jest na 48 miejscu w rankingu ATP, a dwa lata temu był nawet 33.Z 2 i 3 rozstawieni będą Niemcy -  Jan Lenard Struff i pochodzący z  Jamajki,  Dustin Brown. Awizowany jest przyjazd ubiegłorocznych finalistów - Kazacha Aleksandra Niedowiesowa i Hiszpana Pere Riby. Dwie dzikie karty przypadną  Polakom, Kamilowi Majchrzakowi i Grzegorzowi Panfilowi, a  trzecia Rafałowi Teurerowi ze Szczecina. Tak naprawdę, dokładną obsadę będziemy znali  na dzień lub dwa, przed turniejem głównym.

Jak zwykle odbędzie się turniej artystów Netto. Do gry w turnieju powrócą panie. Zobaczymy jak z tenisową rakietą radzą sobie: Anna Guzik, Olga Bończyk, Maria Borzyszkowska i Małgorzata Pieńkowska. Wśród mężczyzn, obok stałych uczestników, Jana Englerta, Marcina Dańca czy Tomasza Stockingera, po raz pierwszy pokaże się Stefan Friedmann. Jeszcze bardziej postawnych  mężczyzn zobaczymy w turnieju VIP, do którego zgłosili się, były siatkarz Piotr Gruszka i wciąż czynny lekkoatleta, Szymon Ziółkowski. Jak do tych atrakcji dodamy Festiwal Muzyczny, to wniosek nasuwa się jeden - nie ma września bez tenisa.

Na zdjęciu: Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, Katarzyna Koroch, dyrektor  Regionu Zachodniego Banku Pekao SA, głównego sponsora turnieju, Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju, Jan i Małgorzata Kozłowscy, Lexus Kozłowski

fot. Andrzej Szkocki/ Głos Szczeciński

 

 


Nowy Numer