Teatr zwany pożądaniem

06-10-2014

Multikino i British Council wracają z  cyklem "Teatry brytyjskie w Multikinie". W jego ramach publiczność ma okazję oglądać najgłośniejsze brytyjskie spektakle (z polskimi napisami) z ostatnich lat, specjalnie zagrane na potrzeby kin.

Na początek nowego sezonu widzowie obejrzą najnowszą adaptację „Tramwaju zwanego pożądaniem” Tennessee Williamsa Sztukę będzie można zobaczyć 16 października (godz.19). W rolach głównych zobaczymy Gillian Andeson („Z Archiwum X”) oraz Bena Fostera („Sześć stóp pod ziemią”)Spektakl wyreżyserował Benedict Andrews.

„Tramwaj zwany pożądaniem” to jedna z najsłynniejszych teatralnych historii, rozgrywa się w parnej i wilgotnej aurze lat czterdziestych ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. To tam pod oknami mieszkania Kowalskich przejeżdża tramwaj, z którego pewnego dnia wysiada zmysłowa kobieta Blanche DuBois. Jej kruchy świat właśnie się rozsypuje, dlatego szukając pocieszenia, zwraca się ku swojej siostrze. Nie znajduje jednak u niej ulgi, bo twarz Stelli skryta jest w cieniu jej brutalnego męża. Duszna atmosfera zaczyna narastać. Dokąd tak naprawdę zawiezie bohaterów tramwaj, który jeździ na ulicę Desire (‘pożądanie’)? Londyńska adaptacja spotkała się z gorącym przyjęciem zarówno publiczności jak i krytyki i stała się teatralnym przebojem.

 


Nowy Numer

gajda