Muzyczna iskierka

15-10-2014

Podczas koncertu Richarda Bony w szczecińskiej Filharmonii 22 października, będzie miała miejsce zbiórka niepotrzebnych i zużytych krążków CD,CDR i DVD. A wszystko na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa „Iskierka".

Zbieranie płyt to dla Stowarzyszenia jedna z wielu form pozyskiwania środków na rehabilitację dzieci oraz działania związane z edukacją społeczną na rzecz większej akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie.  Dzięki zaprzyjaźnionym firmom z branży przerobu surowców wtórnych, zbiórka generuje wpływy na konto Stowarzyszenia oraz zapewnia częściowe finansowanie działań na rzecz swoich dzieci i młodzieży z Zespołem Downa.  Przy wejściu do filharmonii będą przygotowane specjalne pojemniki na płyty. Krążki mogą być zniszczone, porysowane a nawet połamane.

Pochodzący z Kamerunu Richard Bona to znakomity multiinstrumentalista. Nagrywał, m.in. z Branfordem Marsalisem, Herbie Hancockiem i Bobby MacFerrinem. Muzyk w ciekawy sposób łączy jazz z world music i taki właśnie repertuar zaprezentuje w Szczecinie.

 

Prestiż  
Lipiec 2021