Święto głosu

16-04-2015

Światowy Dzień Głosu przypada na 16 kwietnia i obchodzony jest od 1998 r. w wielu krajach na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy świętować będzie można także w Szczecinie i to od razu podwójnie – nie tylko 16, ale i 18 kwietnia.
 
Wydarzenie rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w szczecińskiej AkademiiSztuki, jednak główna część obchodów została przeniesiona na sobotę. Swój udział w święcie fenomenu głosu potwierdził m.in. Pomorski Uniwersytet Medyczny,który zorganizuje konferencję naukową z udziałem lekarzy specjalistów laryngologii, foniatrii, neurologopedii i psychiatrii.
 
W zaplanowane wydarzenia włączyła się też Opera na Zamku oraz Teatr Polski w Szczecinie. Ciekawymi akcentami będą m.in. warsztaty beatboxowe prowadzone przez Jakuba Bessaraba, warsztaty aktorskie dla dzieci oraz spotkanie z logopedą. Zwieńczeniem obchodów będzie koncert finałowy z udziałem gościa specjalnego, profesora Janusza Niziołka, specjalisty od emisji głosu oraz występem szczecińskich chórów – Akademii Morskiej, Państwoaprzeczyliwej Szkoły Muzycznej I stopnia, Chóru Akademickiego Profesora Szyrockiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Chóru "Kombatant" oraz chóru Opery na Zamku. Koncert odbędzie się w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.facebook.com/worldvoicedaypolska.
 
plakat: Anna Wanatowicz

Nowy Numer