Piękny lewy sierpowy

22-04-2015

Kobiety i boks. To połączenie równie fascynujące co kontrowersyjne. Dokument Miguela Gaudencio i Pawła Sroki "Down, But Not Out!"pokazuje to pierwsze obalając drugie. Premiera produkcji odbędzie się 23 kwietnia (godz.20.30) na ekranie Multikina (bilety, Zamek Książąt Pomorskich).

Film śledzi losy czterech młodych kobiet ze Szczecina stawiających pierwsze kroki w bokserskim świecie. Każda z nich, Anna, Daria, Aga i Alicja, biorąc po raz pierwszy udział w amatorskich zawodach bokserskich, rzuca wyzwanie nie tylko nieznanym sobie dotychczas przeciwnikom, ale i własnym słabościom.  Kamera śledzi również losy Przemka, trenera całej czwórki. Ukazuje jego osobisty wkład w fizyczny rozwój Agi, budowanie odporności psychicznej Alicji, wrażliwości Darii oraz pielęgnowania zaangażowania Anny podczas jej osobistej walki o zwycięstwo.

Twórcom filmu udało się uchwycić charyzmę trenera oraz emocje, które towarzyszyły jego zawodniczkom podczas przygotowań do zawodów i które pojawiły się na ringu po wybrzmieniu gongu. Same bohaterki to zwyczajne dziewczyny prowadzące normalne życie. Udowadniają, że boks i płeć piękna do siebie pasują i nie ma w tym nic niewłaściwego a wręcz przeciwnie. Boks staje się piękny.

fot. Green Box


Nowy Numer