Pustki i akordeony

04-05-2015

Nowy gmach Filharmonii wciąż zachwyca, jednak nie mniej ciekawy od walorów architektonicznych jest repertuar. Wśród majowych propozycji szczególnie polecamy dwa muzyczne wydarzenia, dzień po dniu: 22 i 23 maja.

Najpierw w Sali Złotej wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej zagra uznawany za ewenement na rynku muzycznym – Motion Trio czyli światowej sławy akordeoniści – Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn. Koncert poprowadzi dyrygent Radosław Labahua.

Kolejny z koncertów, to muzyczno-architektoniczny eksperyment: w nieodkrytej jeszcze akustycznie przestrzeni elektryzującego holu wystąpi jeden z najoryginalniejszych polskich zespołów – Pustki. Muzykom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej. Zapowiada się niezwykły, nastrojowo-poetycki wieczór, bo Pustki odważnie sięgają po polską poezję. Usłyszymy teksty Broniewskiego, Wyspiański, Wawiłowa, Gajcego czy Leśmiana, a muzykę która towarzyszyć będzie słowom wielkich mistrzów, a tworzoną przez Pustki, można określić jako wymagającą, lecz nie pozbawioną melodii.

Bilety na oba koncerty dostępne w kasie Filharmonii oraz na www.filharmonia.szczecin.pl.

fot. Jacek Poremba


Nowy Numer