Tego słuchamy

08-06-2015

Cykl koncertowy „Tego Słucham” idealnie wpasował się w szczeciński krajobraz promując to, co w polskiej muzyce świeże, oryginalne i intrygujące.
 
Artystów występujących pod tym szyldem można śmiało określić mianem „niezależnych”, a ich niezależność objawia się przede wszystkim w twórczości, będącej przeciwieństwem miałkości promowanej chociażby przez komercyjne stacje radiowe.
 
Czerwcowy rozkład jazdy wygląda atrakcyjnie. Trójmiejskie Nagrobki (Domek Grabarza, 8 czerwca, godz.20) to przewrotna językowo mieszanka punka, noise’u i nowej fal. Duet w Szczecinie pojawi się przed trasą koncertową po Szwajcarii i Niemczech. Ich wielkim fanem jest sam Artur Rojek. Kolejna odsłona cyklu to kipiący energią, post – rockowy Wulkan. Do „wybuchu” ma dojść na Łące Kany (12 czerwca, godz.22). Trzeci i ostatni koncert (Domek Grabarza, 19 czerwca, godz.21) wypełni mocne gitarowe brzmienie Magnificent Muttley (na zdjęcie). Ich muzyka zanurzona jest w rockowym klimacie końca lat 60. i lat 70. Znajdziemy w niej dobre melodie, długie partie improwizacji i punkowy pazur. Przed warszawskim trio zagrają zimno falowcy z Call The Wolf.
 
fot.materiały prasowe

Nowy Numer

gajda