Beaty symfoniczne

02-03-2016

Energico to projekt w ramach którego orkiestra Filharmonii spotka się na scenie z muzykami spoza kręgu muzyki klasycznej.

W koncercie, który odbędzie sie 17 marca w takiej właśnie odsłonie, publiczność uslyszy utwory z najnowszej, świetnie przyjętej, płyty Pawła Sołtysa (Pablopavo), nagranej wspólnie z Rafałem Kołacińskim (Praczasem) - „Wir”, do nagrania której duet zaprosił wokalistkę Anię Iwanek ((Rubber Dots). Aranżacji utworów na orkiestrę symfoniczną dokonał Patryk Kraśniewski.

„I tak powstał jego najspokojniejszy, najbardziej klimatyczny materiał. Praczas łączy cyfrowe trzaski i wolne beaty z oszczędnymi partiami m.in. fortepianu i klarnetu. Ania Iwanek dośpiewuje chórki i wchodzi w dialog z wokalistą, dodając utworom delikatności, melodyjności i żywego charakteru. A Pablopavo zamiast snuć opowieści o Warszawie i bawić się słowami, rysuje poetyckie obrazki przesycone nostalgią, emocjami i refleksją. To projekt na tak wysokim poziomie jak solowe płyty Nosowskiej”- napisał entuzjastycznie o projekcie magazyn Newsweek. 


Nowy Numer