Sztuka a księżyc

09-05-2018

Taka noc wydarza się raz w roku!

Podobno wtedy wszystko wygląda inaczej. Smugi księżycowego blasku i migotliwe światło gwiazd wpadające przez okna do wnętrz galerii wydobywają z dzieł sztuki to, czego nie da się dostrzec za dnia. To przyciąga tysiące zwiedzających – rokrocznie w samych tylko gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie, koordynatoraimprezy, pojawia się około 20 000 osób.

Inni szukają niepowtarzalnej atmosfery oraz wyjątkowych, przygotowanych specjalnie na tę noc, atrakcji. A tych zgodnie z zapowiedziami organizatorów nie sposób
wymienić w krótkim tekście. Przedsięwzięcie tworzy kilkadziesiąt podmiotów – niemal wszystkie instytucje kultury, muzea, galerie, ale także miejsca komercyjne – zapraszając do udziału w ponad setce unikalnych wydarzeń. Dość powiedzieć, że by zmieścić wszystkie propozycje imprezy,m wydawana jest kilkudziesięciostronicowa gazeta ze szczegółowym programem.

Niezmienne pozostaje hasło: Nie spać! Zwiedzać! Europejska Noc Muzeów odbędzie się w Szczecinie 19 maja. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! (na zdjęciu:Tadeusz Kantor - Dzieło na siedem dni vol.88)

Nowy Numer

5 ( 115)
Kwiecień'18
gajda