Podwójne urodziny

24-07-2018

Wybitny muzyk, kompozytor i producent muzyczny Quincy Jones skomponuje specjalny utwór na urodziny szczecińskiej Filharmonii. 

Ta elektryzująca dla wszystkich wielbicieli muzyki wiadomość zamieni się w gotowe dzieło na jesień - premiera kompozycji odbędzie się dokładnie 19 października tego roku. W ten sposób mistrz Jones połączy obchody swoich 85 urodzin z 70 urodzinami szczecińskiej Filharmonii.

Quincy Jones był wielokrotnie nagradzany jako kompozytor i producent. 70 razy nominowano go do Nagrody Grammy, z których wygrał 27 nagród oraz nagrodę Grammy Legend Award 1991 roku. Jest specjalistą od jazz fusion ale na koncei ma, m.in. także trzy genialne albumy Michaela Jacksona: "Off the Wall", "Thriller" i "Bad". Autor takich znanych i ponadczasowych utworów jak: "Soul Bossa Nova", "Summer In The City" czy "Ai No Corrida". W młodości przyjaźnił się z Rayem Charlesem. Ukończył Berklee College of Music. W latach 1974-1990 był mężem Peggy Lipton a w latach 1991-1997 spotykał się i mieszkał z Nastassją Kinski.


Nowy Numer