Huczna premiera

25-07-2018

W kwietniu tego roku hucznie zadebiutował w Pekinie. 17 lipca mogliśmy go podziwiać w naszym mieście. Mowa o najnowszym Lexusie ES.

Model, którego nie spotkamy jeszcze na naszych drogach, przyjechał do Szczecina. Mogliśmy go podziwiać w salonie przy ulicy Mieszka I. Lexus ES 300h siódmej generacji został wyposażony w nową hybrydową jednostkę odznaczającą się niskim zużyciem paliwa, wysokimi osiągami oraz minimalną emisją niepożądanych substancji. Łączna moc układu wynosi 218 KM / 160 kW, zaś zużycie paliwa w cyklu mieszanym może wynosić 4,7 l/100 km. Każda z wersji nowego Lexusa ma bardzo bogate, standardowe wyposażenie. W wersji Elegance w standardzie znajdziemy m.in.: reflektory LED oraz szyberdach., inteligentny kluczyk, system audio z 10 głośnikami, kamerę cofania z czujnikami parkowania przednimi i tylnymi, aktywny tempomat w pełnym zakresie prędkości, elektrycznie regulowane fotele, które również są podgrzewane oraz mają podparcie lędźwi (fotele przednie). 

Kolejną nowością na rynku motoryzacyjnym zaprezentowaną podczas uroczystego wieczoru był Lexus LX 570. Ten prawie 5-metrowy SUV na nasze drogi trafi pod koniec roku. W Polsce tych samochodów będzie zaledwie 50 sztuk. Pod maską LX 570 znajduje się jednostka V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 377KM, która współgra z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Maksymalna prędkość tego samochodu to 220km/h, a spalanie w cyklu miejskim…ok. 20l/100km.

fot. Jarosław Gaszyński

 


Nowy Numer

gajda