Świat oczami reporterek

04-01-2019

W styczniu Szczecin odwiedzą dwie uznane reporterki – Karolina Sulej oraz Urszula Jabłońska. Spotkanie z nimi odbędzie się w bibliotece ProMedia. Podczas wydarzenia nie zabraknie anegdot i ciekawostek związanych z pracą reportera, a także opowieści o doświadczeniach kobiet w podróży.

Czy wiecie, że inkubatory przez lata były atrakcją cyrkową w Coney Island w Nowym Jorku? Albo, czy słyszeliście o tym, że duchy w Tajlandii lubią najbardziej pić czerwoną Fantę? Jeśli zaciekawiły was te tematy, koniecznie przyjdzie na spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską do biblioteki ProMedia 24 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp wolny! Dziennikarki opowiedzą podczas wydarzenia m.in. o swoich najnowszych książkach, kulisach ich powstawania oraz przygodach z podróży. Ich wypowiedziom będzie towarzyszył pokaz zdjęć.

Karolina Sulej to dziennikarka i redaktorka „Wysokich Obcasów”. Pracowała m.in. w „Przekroju”, „Pulp” oraz magazynie „Podróże”. Była współprowadzącą program „Cappucino z książką”, a obecnie wraz z Sylwią Chutnik oraz Mateuszem Kubikiem tworzy program „Barłóg Literacki”. W lutym 2018 roku wydała książkę „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”.

Urszula Jabłońska pracuje jako reporterka, publikuje m.in. w „Dużym Formacie” i „Wysokich  Obcasach”. Teksty dziennikarki ukazały się również w książkowych zbiorach. Urszula Jabłońska jest współzałożycielką stowarzyszenia reporterów Rekolektyw. Ostatnią publikacją książkową autorki jest „Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii”.

foto: Monika Bereżecka, archiwum Wysokich Obcasów


Nowy Numer

gajda