Bohaterski czyn

11-01-2019

Zawsze w gotowości do obrony Ojczyzny i niesienia pomocy społeczeństwu – taki jest właśnie szeregowy Tomasz Wolak z 12 Brygady Zmechanizowanej. 14 stycznia zostanie wyróżniony za bohaterski czyn podczas uroczystego apelu w koszarach przy al. Wojska Polskiego.

Był 23 grudnia, Tomasz Wolak wraz z córką wybrał się do kina w szczecińskim centrum handlowym „Galaxy”. Kilka minut po rozpoczęciu seansu nagle zapanował wielki chaos. Pewien mężczyzna wyciągnął nóż i ciężko zranił kilka osób. Rodzice z dziećmi zaczęli krzyczeć, próbując wydostać się z sali kinowej. Żołnierz zareagował natychmiast. Wyrwał nóż mężczyźnie, który próbował obezwładnić nożownika i położył go na podłodze. Pomógł w akcji ewakuacji rodzin z dziećmi. Udzielił także pierwszej pomocy medycznej ciężko rannemu mężczyźnie. Dzięki jego inicjatywie sytuacja nie stała się bardziej dramatyczna.

W dowód uznania za zaangażowanie dowódca brygady podjął decyzję o wyróżnieniu szeregowego. 14 stycznia o godzinie 8.30 w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej odbędzie się uroczysty apel. Szeregowy Tomasz Wolak zostanie wyróżniony listem pochwalnym.

zdjęcie: szer. Pytel


Nowy Numer