Malowane pocałunki

30-01-2019

W najbliższy weekend w Café 22 odbędzie się wernisaż wystawy „Pocałunki od życia”. Podczas wydarzenie zostaną zaprezentowane obrazy autorstwa malarki, ilustratorki i rzeźbiarki Nataszy Piskorskiej.

 Artystka urodziła się w Szczecinie, ale od lat mieszka w Toruniu. Tworzy własne ilustracje rzeczywistości, w których życie codzienne przeplata się ze światem wyobraźni i snów. W jej dziełach nie brak poczucia humoru. Inspiracją artystki może stać się dosłownie wszystko –  spacer, rozmowa, sceny z życia codziennego. Obrazy Piskorskiej są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszają i wywołują uśmiech odbiorcy.

Prace artystki są dobrze znane mieszkańcom Torunia. Kamienice, bramy, ratusz czy starówka stale powracają na płótna malarki, często ukazane w zaskakującej perspektywie. Wiele z nich znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych. Co ciekawe, artystka tworzy także obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek. Maluje wnętrza znanych pubów oraz restauracji. Na co dzień, można ją spotkać na toruńskich ścieżkach, gdy jeździ na rowerze z bagażnikiem pełnym obrazów.

Wystawa w Café 22 będzie eksponowana do marca.

Wernisaż wystawy: 03.02.2019, godz. 18.00

foto: materiały prasowe

 


Nowy Numer

gajda