Koncert twardziela z gitarą

28-02-2019

Paweł Wójcik, wrażliwy twardziel z gitarą, 14 marca o godzinie 19.00 wystąpi w Teatrze Polskim. Muzyk śpiewa autorskie piosenki pełne refleksji i niebanalnego humoru. Pisze o sprawach, które wszystkich nas dotyczą, ale nie zawsze potrafimy o nich mówić.

Muzyk pochodzi z Płocka. Wójcik to artysta o dużym dystansie, który zaczął tworzyć w dojrzałym wieku. Śpiewa na swój sposób, często budząc w odbiorcach uśmiech lub wzruszenie. Dzięki temu jego utwory szybko trafiają do odbiorców. Bard jest zdobywcą wielu wyróżnień, m.in. nagrody im. Wojciecha Bellona na 48. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie czy Grand Prix im. Jonasza Kofty w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie. Najczęściej występuje w towarzystwie pianisty-akompaniatora Tomasza Sarniaka, który "czarno na białym" potęguje emocje i wydobywa z jego piosenek ledwie uchwytne nastroje.

Muzycy wspólnie wydali albumy: „Piosenki za szkłem”, „Obrazki”, „Uliczna”  i „Wysocki po mojemu”. Ostatnia płyta prezentuje utwory słynnego rosyjskiego barda.

foto: materiały prasowe


Nowy Numer